Nový systém pro správu domény CZ

Sdružení CZ.NIC, správce národní domény CZ, zavádí nový systém pro registrace a správu domény CZ. Bude spuštěn 1. října 2007 a od stejného data také, díky nižším nákladům na správu, výrazně poklesne velkoobchodní cena registrace domény CZ.Sdružení CZ.NIC, správce národní domény CZ, zavádí nový systém pro registrace a správu domény CZ. Bude spuštěn 1. října 2007 a od stejného data také, díky nižším nákladům na správu, výrazně poklesne velkoobchodní cena registrace domény CZ.

Současný systém pro registraci a správu domén provozuje od roku 2003 společnost T-Systems PragoNet jako outsourcingový partner sdružení CZ.NIC. Od 1. října 2007, kdy končí současná outsourcingová smlouva s T-Systems PragoNet, přeberou plnou provozní zodpovědnost za provoz registračního systému přímo zaměstnanci sdružení CZ.NIC. Rozhodnutí o převodu registračního systému do správy sdružení CZ.NIC pramení z ekonomických i strategických důvodů.

Pro držitele domén bude nový systém představovat především výrazně nižší cenu za roční registraci domény CZ a rovněž i jednodušší a srozumitelnější pravidla při registraci domén.

Registrátorům domén přinese nový registrační systém především zjednodušení podmínek registrace a zrychlení doby odezvy systému. Registrace nových domén bude probíhat v reálném čase, zájemce o doménu se tedy dozví výsledek registrace během okamžiku.

Systém pro registraci a správu domén vyvinulo sdružení CZ.NIC, od září 2006 na něm již běží registrace domén ENUM. Pro ostatní registrátory domén CZ bude přechod na nový registrační systém znamenat změnu datového modelu, migraci dat o držitelích domén do nové databáze a drobné změny vlastních registračních systémů.


Komentáře