Ochrana virtuálních strojů s Blue Lane

Společnost Blue Lane Technologies představila softwarové řešení pro ochranu virtuálních strojů před bezpečnostními hrozbami ze síťového provozu.Specifická virtualizovaná prostředí vyžadují jiný druh zabezpečení než ta statická, kde stačí kvalitní firewall a IDS (Intusion-detection System). A právě proto firma přišla s produktem VirtualShield, jenž má za úkol postarat se o bezpečnost virtualizovaných systémů.Společnost Blue Lane Technologies představila softwarové řešení pro ochranu virtuálních strojů před bezpečnostními hrozbami ze síťového provozu.Specifická virtualizovaná prostředí vyžadují jiný druh zabezpečení než ta statická, kde stačí kvalitní firewall a IDS (Intusion-detection System). A právě proto firma přišla s produktem VirtualShield, jenž má za úkol postarat se o bezpečnost virtualizovaných systémů.

VirtualShield for VMware Infrastructure 3 pracuje na hypervizoru a chrání virtuální servery před hrozbami ze sítě. Po nasazení software vezme snapshoty virtuálních strojů na hypervizoru a posléze udržuje seznam dostupných virtuálních zdrojů (například otevřených portů či aktivních služeb).

Hlavní úlohou VirtualShieldu je sledování provozu v reálném čase a zajištění dodržování bezpečnostních zásad. V případě detekce anomálie software zakročí a zabrání bezpečnostní hrozbě v proniknutí k virtuálnímu stroji. VirtualShield dokáže chránit i hostující virtuální stroje běžící na VMware ESX Serveru.

Software je již dostupný ke stažení, licence pro použití VirtualShiledu na jedné VMware Infrastructure 3 přitom vyjde asi na 500 amerických dolarů. Blue Lane zároveň s tím nabízí i software pro správu několika instancí VirtualShieldu.


Komentáře