Omezení pro prohlížení videosouborů typu FLV zavádí Adobe

Software Flash Media Rights Management Server, nové škálovatelné řešení pro ochranu obsahu, uvedla na trh společnost Adobe Systems. Novinka podle výrobce pomůže zabezpečit proti zneužití obsah videa vytvořeného pro technologii Adobe Flash. Nový server je určený pro televizní a mediální společnosti, které očekávají, že budou moci distribuovat a chránit video, které bude možné spouštět on-line i off-line.Software Flash Media Rights Management Server, nové škálovatelné řešení pro ochranu obsahu, uvedla na trh společnost Adobe Systems. Novinka podle výrobce pomůže zabezpečit proti zneužití obsah videa vytvořeného pro technologii Adobe Flash. Nový server je určený pro televizní a mediální společnosti, které očekávají, že budou moci distribuovat a chránit video, které bude možné spouštět on-line i off-line.
„Nové schopnosti v softwaru Flash Media Rights Management Server poskytnou vydavatelům multimédií možnost kontrolovat a chránit jejich jedinečné multimediální vlastnictví a doufáme, že tím pomohou dostat ještě více skvělého obsahu on-line a na počítače uživatelů,“ řekl Jim Guerard, viceprezident pro dynamická média v Adobe
Software Adobe Flash Media Rights Management Server je integrovaný s technologií Adobe AIR, runtime prostředím nezávislým na operačním systému, které přináší internetové aplikace přímo na plochu počítačů, a s přehrávačem Adobe Media Player, aplikací od Adobe pro široké masy spotřebitelů vytvořenou pro spouštění v Adobe AIR. Adobe Media Player je v současnosti dostupný v betaverzi a jeho finální vydání se očekává na jaře roku 2008. Adobe Flash Media Rights Management Server propojený se softwarem Adobe AIR a Adobe Media Player rozšíří dostupnost lépe zabezpečeného video obsahu pro Adobe Flash Player i na off-line diváky.
Ochrana multimediálního obsahu je podle klíčem k vývoji příští generace modelů televizního podnikání, ať chtějí vydavatelé multimédií omezit přístup k živému vysílání na webu nebo umožnit spouštění bezplatných, placených nebo reklamou podporovaných programů na vyžádání. Majitelé obsahu mohou použít software Adobe Flash Media Rights Management Server k zašifrování zvukových a video souborů FLV a F4V, které se budou stahovat a přehrávat lokálně a nastavit zásady pro přístup k těmto souborům. Přesná kontrola použití umožní poskytovatelům služeb určit řadu parametrů pro přístup uživatelů a omezení doby platnosti multimédií, zatímco dynamická správa práv jim dovolí změnit práva využití i potom, co byl již soubor distribuován. Navíc možnosti ochrany v prohlížeči Adobe Media Player pomohou zajistit, aby obsah nebylo možné použít znovu nebo remixovat bez souhlasu vydavatele multimédia.


Komentáře