Omezte chatování a surfování ve firmě

Alternativou ke zvýšení produktivity zaměstnanců může být právě zákaz či omezení brouzdání po síti. A právě to má na starosti produkt společnosti Zihtec. Software s názvem Internet Control for Business (ICB) dokáže blokovat aplikace instant messagingu (IM) i přístup na vybrané stránky a omezit tak nepatřičné užívání internetu, například v pracovní době.Alternativou ke zvýšení produktivity zaměstnanců může být právě zákaz či omezení brouzdání po síti. A právě to má na starosti produkt společnosti Zihtec. Software s názvem Internet Control for Business (ICB) dokáže blokovat aplikace instant messagingu (IM) i přístup na vybrané stránky a omezit tak nepatřičné užívání internetu, například v pracovní době.

Zaměstnavatelé mohou ICB využít k omezení surfování svých vybraných podřízených na internetu na určitou denní dobu – například polední pauzu či jiné přestávky – to samé lze aplikovat i na chatování pomocí IM. Program udržuje statistiku o využívání připojení k internetu a generuje reporty, které obsahují kupříkladu historii navštívených stránek danými uživateli (či skupinou uživatelů) či text proběhlých komunikací přes IM.

ICB blokuje pornografické a obdobně rozporuplné webové stránky i stahování dat přes P2P sítě. Mimoto umožňuje definovat další zákazy a omezení co se týče brouzdání po internetu. Obdobné funkce jako ICB nabízejí i produkty firem Websense a McAfee, které jsou však navíc opatřeny bezpečnostními funkcemi pro ochranu před spywarem, škodlivým kódem, phishingovými útoky, boty a dalšími hrozbami. Důvod, který zástupci Zihtecu uvedli pro nezahrnutí dalších bezpečnostních funkcí je prý ten, že je ICB kompatibilní s Windows Vista, která již dodatečnou ochranu obsahuje.


Komentáře