On-line textový procesor Buzzword do náručí Adobe

Společnost Adobe převzala společnost Virtual Ubiquity a její on-line textový procesor Buzzword. Tato akvizice podle představitelů firmy Adobe podpoří rozvoj komunity zaměřené na vývoj bohatých internetových aplikací (RIA).Společnost Adobe převzala společnost Virtual Ubiquity a její on-line textový procesor Buzzword. Tato akvizice podle představitelů firmy Adobe podpoří rozvoj komunity zaměřené na vývoj bohatých internetových aplikací (RIA). Kromě toho společnost Adobe přidala ke svým současným on-line službám pro dokumenty i službu sdílení souborů. Beta verze této služby s krycím názvem „Share“ usnadní uživatelům kromě on-line sdílení i publikování a uspořádání dokumentů.
„Již více než deset let je software Acrobat a formát PDF standardem pro spolehlivé sdílení dokumentů a spolupráci nezávisle na platformě. Software Buzzword bude vycházet z tohoto vedoucího postavení a umožní další vylepšení způsobů spolupráce na dokumentech,“ řekl David Mendels, viceprezident obchodní jednotky podnikové produktivity u Adobe.
On-line textový procesor Buzzword umožňuje uživatelům pracovat společně na vytváření dokumentů. Protože program Buzzword byl vytvořen s použitím softwaru Adobe Flex a běží v prohlížeči Adobe Flash Player, umožňuje vyšší kvalitu dokumentů, skvělou typografii, nastavení rozvržení stránky a výkonnou podporu pro začleněné grafiky, bez ohledu na používaný prohlížeč nebo zařízení. Aplikace bude běžet také v prostředí Adobe AIR a nabídne tak uživatelům hybridní používání on-line nebo off-line a možnost pracovat s dokumenty na webu i s lokálními dokumenty.
Schopnosti spolupráce v aplikaci Buzzword umožní více autorům upravovat dokumenty a přidávat do nich poznámky odkudkoliv a kdykoliv. Autor dokumentu může nastavit oprávnění, která prakticky vyloučí chaos s kontrolou verzí. Další informace o získání a používání beta verze softwaru Buzzword naleznete na www.adobe.com/go/buzzwordfaq.


Komentáře