Online úložiště SkyDrive se nově jmenuje OneDrive

Microsoft musel změnit název své cloudové služby kvůli sporu s britskou televizní společností.

Online úložiště SkyDrive se nově jmenuje OneDrive


„Změnit název tak oblíbeného produktu nebylo jednoduché,“ přiznal Microsoft na oficiálním blogu. „Věříme, že nový název OneDrive bude stejně dobře vyjadřovat hodnotu, kterou přinášíme našim uživatelům.“

Microsoft byl ke změně názvu nucen přistoupit poté, co přišel o obchodní značku ve sporu s britskou společností BSkyB (British Sky Broadcasting Group) vlastněnou miliardářem Rupertem Murdochem. Kromě volně dostupné verze služby se musela přejmenovat také firemní varianta SkyDrive Pro. Ta tak nově používá označení OneDrive Pro.

Microsoft se s BSkyB, která se vedle televizního vysílání zabývá také poskytováním internetového připojení, loni v červenci dohodl na vyřešení sporu a kývl na změnu názvu SkyDrive v rozumném časovém horizontu. Na oplátku Microsoft opustil od svých plánů na podání odvolání vůči dřívějšímu rozsudku britského soudu.

Současné uživatele změna názvu nijak významně nezasáhne. Vše bude podle Microsoftu fungovat tak, jako by k žádné změně ani nedošlo. V podstatě jde tedy jen o kosmetickou úpravu.

Není to poprvé, co Microsoft narazil s názvem svého produktu. V polovině roku 2012 se společnost musela vzdát slova Metro, které používala označení dotykového rozhraní operačního systému Windows 8. Takové označení se totiž nelíbilo německému konglomerátu Metro AG, který u nás provozuje síť obchodů Makro.

Microsoftu se však nový, stejně dobře zapamatovatelný termín zatím vymyslet nepodařilo. Označení Modern se příliš se neujalo a velké množství lidí v souvislosti s dotykovým rozhraním Windows stále používá starý název. Na druhou stranu je s podivem, že tak velká společnost jako Microsoft s podobnými problémy nepočítala již při vývoji těchto produktů.

 

Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře