Opera 9.5 beta 2 přináší řadu novinek

V minulém týdnu byla vydána nová testovací verze populárního webového prohlížeče Opera. Ta oproti verzi beta 1 doznala řadu změn a kromě mnoha oprav došlo i k implementování nových funkcí.V minulém týdnu byla vydána nová testovací verze populárního webového prohlížeče Opera. Ta oproti verzi beta 1 doznala řadu změn a kromě mnoha oprav došlo i k implementování nových funkcí.

Nová betaverze Opery je k zatím pro Windows, Linux, Mac OS, uživatelé operačních systémů jako FreeBSD, Solaris, QNX, OS­/2 či BeOS si budou muset vystačit se staršími verzemi. K dispozici je jak je již zvykem jen anglická a multijazyková verze, první má délku 4,3 MB a druhá pak 6,9 MB. Ke stažení jsou všechny verze k dispozici zde.

Jaké konkrétní novinky Opera 9.50 beta 2 přináší? Hlavním vylepšením má být zvýšení ochrany uživatele proti podvodných webových stránkám a schopnost jejich blokování. S tím souvisí i podpora EV certifikátů (neboli certifikátů s rozšířenou validací, které se vyznačují vyšší bezpečností a jejich podpora je zahrnuta i v konkurenčním Firefoxu 3.0 a Internet Exploreru 7) či zjednodušené vyhledávání obrázků pomocí Google a informací z Wikipedie. Přibylo speciální menu pro práci s vybraným textem, který je současně linkem, zlepšena byla spolupráce s externími prohlížeči zdrojových kódů či funkce Opera Link nebo například také práce s e-maily.
Nenechte si ujít:
Firefox, IE7, Opera a Safari v testu – v čem je který rychlejší?

Firefox 3.0 přináší výrazné zvýšení rychlosti, tvrdí testeři!

Pět věcí, kterými vás nadchne Internet Explorer 8.0

Další testovací verze prohlížeče Firefox 3.0 vypuštěna

Firefox 3.0 versus Internet Explorer 8.0 – jak pokračuje jejich vývoj?

Firefox 3.0 má menší nároky na paměť než Opera a IE7

Kromě opravy řady chyb má také nová betaverze přinést vyšší kompatibilitu, rychlost i stabilitu a také vylepšenou práci s RSS kanály. Měla by si také poradit bez problémů s testem ACID3. I přes to ale výrobci novou verzi doporučují pouze k testovacím účelům a jako poslední plně stabilní označují verzi 9.27.

Kompletní seznam změn je zde (v angličtině).


Komentáře