Opera 9.51 zvyšuje bezpečnost a stabilitu

Jen několik týdnů po vydání nové verze Opery 9.5 přichází její aktualizace 9.51, která má opravit řadu objevených chyb. Aktualizace by měla zvýšit bezpečnost i stabilitu tohoto prohlížeče.Jen několik týdnů po vydání nové verze Opery 9.5 přichází její aktualizace 9.51, která má opravit řadu objevených chyb. Aktualizace by měla zvýšit bezpečnost i stabilitu tohoto prohlížeče.

Mezi opravovanými bezpečnostními chybami je jedna označena jako kritická a opravy se týkají verzí pro Windows, Mac OS X i Linux. Jedna z dalších chyb, na kterou upozornit výzkumník Billy Rios, pak ovlivňuje pouze verzi pro Windows. Další opravené chyby pak mohly vést k odhalení informací uložených v paměti počítače a hromadně odmítnuté digitální certifikáty.

Změny ve verzi 9.51 doznalo i uživatelské prostředí a podle slov výrobce došlo ke zvýšení stability při práci s Yahoo Mailem a odstranění problémů při aktualizaci ze starších verzí Opery.

Kompletní soupis změn ve verzi 9.51 oproti verzi předchozí je k dispozici zde a novou Operu si můžete stáhnout ze stránek výrobce. Anglická verze pro Windows má délku 6,7 MB a mezinárodní pak 8,5 MB.
Nenechte si ujít:
Mozilla díky Firefoxu 3.0 posiluje, Opera stagnuje

Firefox, IE7, Opera a Safari v testu – v čem je který rychlejší?

Opera 9.5 přináší vyšší rychlost i nové funkce

Opera zamířila do kapesních počítačů

Podle posledních měření společnosti Net Applications, zveřejněných na stránkách Market share, však ani vydání nové verze nepomohlo Opeře k výraznějšímu zvýšení podílu na trhu prohlížečů a používá ji celosvětově jen 0,73 % uživatelů (přičemž 0,7 % jich pracuje s Operou verze 9.x a jen zbylá 0,03 % s některým ze starších vydání).

Více o vylepšeních ve verzi 9.5 si lze přečíst v článku Opera 9.5 přináší vyšší rychlost i nové funkce.

Zdroj: Infoworld.com


Komentáře