Opera 9.52 opravuje chyby, 9.60 přinese nové funkce

Před několika dny byla vydána aktualizovaná verze prohlížeče Opera 9.52. Žádné převratné novinky ovšem nečekejte, neboť má za cíl hlavně opravit chyby z verze 9.51. Nicméně byla již představena i verze 9.60, která by měla nabídnout další nové funkce.Před několika dny byla vydána aktualizovaná verze prohlížeče Opera 9.52. Žádné převratné novinky ovšem nečekejte, neboť má za cíl hlavně opravit chyby z verze 9.51. Nicméně byla již představena i verze 9.60, která by měla nabídnout další nové funkce.

Co se týká již vypuštěné Opery 9.52, došlo v ní k opravě e-mailového klienta, vyřešení problému s přehráváním streamovaných videí, spolupráce s prohlížečem PDF souboru a také došlo např. k drobným grafickým změnám. Zvýšena byla údajně i stabilita a dále bylo opraveno sedm chyb, které mají za cíl zvýšit bezpečnost tohoto prohlížeče a je proto doporučeno tuto verzi nainstalovat. Kompletní seznam změn lze najít na stránkách Opery.

Společnost Opera také ohlásila, že připravuje verzi 9.60, která by měla rozšířit dosavadní funkce např. o komplexnější synchronizaci prostřednictvím Opera Linku, dále o předběžné nahlížení do RSS/Atom feedů bez nutnosti souhlasu s jejich odebíráním a nebo také o nové možnosti e-mailového klienta. K dispozici je již i testovací verze Opery 9.60, ovšem jedná se zatím o první „nástřel“ tohoto prohlížeče, takže je pravděpodobné, že bude obsahovat i řadu chyb. Ke stažení je pro Windows, Mac OS a UNIX opět ze stránek Opery.
Nenechte si ujít:
Opera 9.51 zvyšuje bezpečnost a stabilitu

Mozilla díky Firefoxu 3.0 posiluje, Opera stagnuje

Firefox, IE7, Opera a Safari v testu – v čem je který rychlejší?

Opera 9.5 přináší vyšší rychlost i nové funkce

Opera 9.5 je k dispozici už i v mobilní verzi

Jak se zdá, vydávání nových verzí však Opeře na popularitě zatím příliš nepřidává, neboť podle průzkumů zveřejněných společností Net Applications je její podíl na celosvětovém trhu prohlížečů stále jen 0,69 % (přičemž 0,67 % činí verze Opery 9.x). Opera Mini pak má 0,05 %. Dlouhodobě se tedy jedná o stagnaci, kterou nepomohlo změnit ani vypuštění „nadějné“ verze 9.50 v červnu.


Komentáře