Opera Mini 4.2 je k dispozici už i pro Android

Jak jsme již informovali, společnost Opera Software v první polovině tohoto měsíce vypustila beta verzi svého prohlížeče Opera Mini 4.2 pro mobilní telefony s podporou Javy a také pro PDA od výrobců Palm a Blackberry. Nyní informovala o tom, že nová verze je k dispozici už i pro open source platformu Android od Googlu.Jak jsme již informovali, společnost Opera Software v první polovině tohoto měsíce vypustila beta verzi svého prohlížeče Opera Mini 4.2 pro mobilní telefony s podporou Javy a také pro PDA od výrobců Palm a Blackberry. Nyní informovala o tom, že nová verze je k dispozici už i pro open source platformu Android od Googlu.

Jon von Tetzchner, CEO společnosti Opera Software, k tomu říká, že vydáním verze pro Android jeho firma naplňuje svůj cíl a to aby byl její prohlížeč dostupný pro co nejvíce platforem a tím mohla oslovit co nejvíce uživatelů na celém světě.

Tuto skutečnost potvrzuje fakt, že Opera Mini je k dispozici již v 90 různých jazycích a v současnosti se hlavní designér Opery, Jon Hicks, rozhodl požádat uživatele prohlížeče Opera na nejrůznějších platformách o zpětnou vazbu k uživatelskému rozhranní. Podle něj je důležité, aby prohlížeč Opera měl nativní vzhled a ovládání, které je vlastní určitému operačnímu systému a zajímá ho, jak moc je toto pro uživatele významné. Více informací lze najít v článku Opera žádá uživatele o zpětnou vazbu.

Opera Mini 4.2 pro telefon G1 od HTC, jenž je nabízen americkým T-Mobilem a během prvního čtvrtletí 2009 by se měl dostat i do České republiky, je k dispozici ke stažení ze stránek výrobce, kde lze nově vybrat verzi ke stažení přesně dle zařízení, jenž používáte.

Co se týká shrnutí nových funkcí verze 4.2, ta nabízí výběr z řady skinů, jež umožňují personalizovat vzhled prohlížeče, dále zlepšuje podporu videa na YouTube a také zdokonaluje funkci Opera Link, která umožňuje uživatelům sdílet poznámky, záložky a seznamy naposledy navštívených stránek mezi mobilními telefony a klasickými počítači.
Nenechte si ujít:
Opera žádá uživatele o zpětnou vazbu

Opera 9.51 zvyšuje bezpečnost a stabilitu

Mozilla díky Firefoxu 3.0 posiluje, Opera stagnuje

Firefox, IE7, Opera a Safari v testu – v čem je který rychlejší?

Opera 9.5 přináší vyšší rychlost i nové funkce

Opera 9.5 je k dispozici už i v mobilní verzi

Narozdíl od desktopové verze Opery, která se díky silné konkurenci Internet Exploreru a Firefoxu dlouhodobě potýká s velmi nízkým podílem na trhu (pod 1 %), je Opera Mini podle informací výrobce údajně největším mobilním webovým prohlížečem s více než 20 miliony pravidelnými uživateli.


Komentáře