Opera Mini je nově k dispozici i pro Windows Mobile bez Javy

Společnost Opera představila verzi svého internetového prohlížeče, Opera Mini, která nepotřebuje Javu a běží na zařízeních s operačním systémem Windows Mobile 5 a 6.


Společnost prozradila, že Opera Mini pro Windows Mobile obsahuje všechny funkce jako jiné verze Opery Mini, jako je například tabbed browsing, správce hesel, záložky a speed dial.

Mobilní prohlížeč také přichází s funkcí, která nejprve na serveru provede kompresi stránky před tím než ji zobrazí na telefonu a zmenší tak přenos dat až o 90 procent. Podle společnosti Opera tato funkce značně zlepšuje načítání stránek a jejich rychlost a samozřejmě také cenu za data pokud uživatel používá tarif, kde platí za přenesené množství dat.

"Windows Mobile si zaslouží prohlížeč, který vypadá lépe, dokáže více a přináší lepší funkce a možnosti než defaultní prohlížeč," tvrdí Dag Olav Norem, více prezident produktů ve společnosti Opera Software.

"I přesto, že Opera Mini má 50 miliónů spokojených uživatelů, stále se snažíme hledat způsoby, jak vylepšit náš internetový prohlížeč tak, aby byl spokojený každý uživatel. Nyní je nám ctí nabídnout světově nejoblíbenější mobilní prohlížeč jako aplikaci pro operační systém Windows Mobile."

Opera Mini pro Windows Mobile je ke stažení přímo do mobilních zařízení zdarma z domovské stránky Opery. Opera nyní zaznamenává růst popularity i ve verzi pro počítače, více si můžete přečíst v našem článku Ballot screen funguje, počet stažení Opery se ztrojnásobil.Komentáře