Opera nabídne turbo rychlost

Společnost Opera Software informovala o svém novém projektu Opera Turbo. Nebude se jednat o konkrétní prohlížeč, ale o funkci, která umožní výrazně zrychlit načítání webových stránek.


Toho je dosaženo díky kompresi dat a údajně má podle slov výrobce dojít ke zrychlení až o 80 %. Podobná technologie je využívána již u Opery Mini, kdy jsou stránky nejprve externě upraveny a pak až zobrazeny, ovšem v optimalizovaném formátu a kratší délce, takže nedochází k tak vysokým nárokům na přenosový kanál, jako by tomu bylo bez komprese.

Technologie Turbo by tedy měla přejít i pro desktopové počítače a další zařízení, v nichž je prohlížeč Opera obsažený a tato funkce má být nabízena jako služba poskytovateli připojení. Samozřejmostí by měla být i podpora Flash animací či Ajaxu.

Jak se zdá, Opera Software si vzala nyní rychlost jako hlavní směr, kterým se bude snažit bojovat proti konkurenčním webovým prohlížečům. Nedávno jsme např. v této souvislosti informovali o tom, že její vývojáři usilovně pracují na novém JavaScriptovém enginu, který by měl být vůbec nejrychlejší v současnosti. Detaily najdete v článku Opera chystá revoluční JavaScriptový engine Carakan.

Detaily o technologii Turbo i s přehlednými grafy najdete ve whitepaperu přímo od Opery.Komentáře