Opera žádá uživatele o zpětnou vazbu

Společnost Opera se rozhodla uživatele svého prohlížeče na nejrůznějších platformách požádat o zpětnou vazbu k tomu, jak může vylepšit vzhled a práci s rozhraním prohlížeče Opera a jak moc závisí práce s ním na různých platformách.Společnost Opera se rozhodla uživatele svého prohlížeče na nejrůznějších platformách požádat o zpětnou vazbu k tomu, jak může vylepšit vzhled a práci s rozhraním prohlížeče Opera a jak moc závisí práce s ním na různých platformách.

Jon Hicks, hlavní designér Opery k tomu říká, že v současnosti právě pracuje na strategii, jak posunout uživatelské rozhranní kupředu a dle svých slov se velmi těší na názory k tomu, jak jsou lidé s používáním z hlediska interface spokojeni a co by podle nich bylo vhodné zlepšit.

Hicks konkrétně čeká na zpětnou vazbu uživatelů na platformách Windows, Mac OS X, Linux, FreeBSD a Solaris.

Podle něj je důležité, aby prohlížeč Opera měl nativní vzhled a ovládání, které je vlastní určitému operačnímu systému a zajímá ho, jak moc je toto pro uživatele důležité.

Tato iniciativa má pravděpodobně za cíl zvýšit podíl uživatelů tohoto prohlížeče, který je již dlouhou dobu výrazně pod 1 % z celkového trhu a také využít pro expanzi i toho, že Opera je dostupná právě pro řadu platforem.

Pro zajímavost, tento projekt má historii už od roku 1994, kdy u jeho zrodu stála největší norská telekomunikační společnost Telenor a o rok později vznikla samostatná společnost Opera Software, která jej vyvíjí do dneška.
Nenechte si ujít:
Opera 9.51 zvyšuje bezpečnost a stabilitu

Mozilla díky Firefoxu 3.0 posiluje, Opera stagnuje

Firefox, IE7, Opera a Safari v testu – v čem je který rychlejší?

Opera 9.5 přináší vyšší rychlost i nové funkce

Opera 9.5 je k dispozici už i v mobilní verzi

Více informací, včetně formuláře určeného na podněty pro Jona Hickse, najdete na stránkách My.opera.com


Komentáře