Operátor O2 nabídne automatickou obnovu limitu internetu či levnější hovorné v cizině

Od poloviny května, tedy s novou letní sezonou, připravilo O2 hned několik změn týkajících se mobilních tarifů Free. Jde například o levnější volání z Evropy (včetně příchozího hovoru), základní objem dat u všech tarifů (od 50 MB) či jednodušší obnovu internetového limitu.

Operátor O2 nabídne automatickou obnovu limitu internetu či levnější hovorné v cizině


Ve všech zemích Evropské unie a státech EFTA (Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Norsko a Island) se s O2 bude nově volat za 3,50 Kč za minutu, odeslaná SMS a minuta příchozího hovoru je vyjde na 1,50 Kč.

Ceny přitom platí nejen při volání na česká, ale i na zahraniční telefonní čísla, navíc bez nutnosti cokoli aktivovat. Ceny roamingu tak podle O2 klesnou na stejnou cenu, na kterou jsou zákazníci zvyklí při domácím volání s tarify Free. Nutno ale poznamenat, že levnější hovorné v zahraničí platí jen do konce září.

Ve stejném období nabídne O2 také dvojnásobný objem dat v evropských datových balíčcích. 1 MB dat díky nim vyjde na 1 Kč, přestože Evropská unie prý stanovuje regulovanou cenu 6,60 Kč za 1 MB.

Lidem, kteří častěji cestují po Evropě, nabídne O2 od poloviny května nový tarif Free Evropa, který kromě neomezeného volání a 3 GB dat v rámci České republiky přinese také 300 volných minut na mezinárodní volání z České republiky do zemí Evropské unie, a k tomu také 300 volných minut na příchozí hovory, 300 volných minut na odchozí hovory, 300 SMS a 300 MB dat – to vše v roamingové Zóně 1. Ta zahrnuje EU, Švýcarsko, Norsko, Island a Lichtenštejnsko.

Další novinkou v nabídce tarifů Free je bezplatné přidání základního objemu dat také k tarifu Free O2 60, i když jen symbolických 50 MB dat, která mají podle provozovatele sloužit především k tomu, aby si rychlé LTE mohli vyzkoušet všichni její zákazníci.

Zjednoduší se i obnovu limitu dat. Každý bude o blížícím se vyčerpání základního objemu dat v tarifu jako doposud informován pomocí SMS, nově si bude moct vybrat mezi jejich automatickou a jednorázovou obnovou.

Lze si zvolit, zda se využije automatickou obnovu bez omezení rychlosti připojení, či zda se nastavení jednoduše změní pomocí dvou kliků přímo z mobilu. V tom případě bude uživatel moci pokračovat tak, jak byl doposud zvyklý - buď využít jednorázový datový balíček, nebo být on-line se sníženou rychlostí připojení.

Data nad rámec tarifu zákazníci při využití automatické obnovy získají za výhodnější cenu. Například při obnově 1,5 GB dat zákazník s tarifem Free CZ se platí 149 korun.

Úvodní foto: Fotolia


Komentáře