Outlook.com přebírá uživatele Hotmailu a vyzývá Gmail

Služba má v současné době 60 miliónů uživatelů. Její předchůdce Hotmail má skončit s příchodem léta. Díky uživatelům Hotmailu bude mít Outlook.com víc uživatelů než Gmail.

Outlook.com přebírá uživatele Hotmailu a vyzývá Gmail


Když Microsoft loni v srpnu představil ukázkovou verzi moderní a inovativní emailové služby nazvané Outlook.com, v podstatě tím zatloukl první hřebíček do rakve serveru Hotmail.com. Každému bylo jasné, že Hotmail dříve nebo později úplně skončí. Nyní je to oficiální.

outlook.com


Společnost oznámila přechod Outlook.com ze zkušební verze do ostrého provozu. Služba je tak plně k dispozici uživatelům po celém světě. Společně s tím se dává do pohybu i obrovská masa 300 miliónů současných uživatelů Hotmailu. Ti si mohou, stejně jako uživatelé Live.com nebo MSN.com, ponechat stávající emailovou adresu, samotný Hotmail.com však bude postupnými krůčky zcela zrušen. Pokud budou chtít, po přechodu si mohou vytvořit pro svou schránku alias i v nové doméně.

Přechod tedy bude pozvolný. V první fázi budou uživatelé Hotmailu různými způsoby informováni o nastartování procesu. Budou si moci zvolit okamžitý přechod, nebo změnu o nějakou dobu odložit. Možnost dobrovolného přechodu budou mít asi až do léta letošního roku, kdy se chce Microsoft s Hotmailem definitivně rozloučit.

Přechodem na Outlook.com by si uživatelé Hotmailu měli polepšit. Nová služba nabízí výrazně jednodušší rozhraní s velkým množstvím užitečných nástrojů. Právě díky jednoduchosti Outlook.com by navíc přechod neměl většině uživatelů způsobit žádné větší problémy. Služba je v současnosti k dispozici ve 106 jazykových mutacích, včetně češtiny a slovenštiny.

V současné době Outlook.com používá kolem 60 miliónů aktivních uživatelů, což je třetina uživatelské základny konkurenčního Gmailu. Po dokončení přechodu se Microsoft bude moci pochlubit již stovkami milionů uživatelů, přičemž je velmi pravděpodobné, že významnou část budou tvořit právě bývalí uživatelé emailu od Googlu nebo Yahoo.

Pro tuto domněnku existuje celá řada důvodů. Jedním z nich je například skutečnost, že Microsoft stále nabízí bezplatné provozování pošty na vlastní doméně a to až pro 50 schránek. Google tuto možnost již dříve zrušil a nyní má v nabídce pouze placené hostování pošty. Tato služba je k dispozici na adrese domains.live.com.
 

Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře