Ovládne Linux mobilní svět?

Podle CEO sdružení Linux Foundation Jima Zemlina je v současnosti Linux v pozici, kdy může mít výrazný vliv na svět mobilních přístrojů a aktuální trendy jej údajně tlačí do vedoucí pozice v přenosných systémech.Podle CEO sdružení Linux Foundation Jima Zemlina je v současnosti Linux v pozici, kdy může mít výrazný vliv na svět mobilních přístrojů a aktuální trendy jej údajně tlačí do vedoucí pozice v přenosných systémech.

Zemlin na konferenci OSCON (Open Source Conference) v americkém Portlandu mluvil o tom, že i když se Linux vyvinul primárně jako platforma pro desktopy, rozšířil se i do zcela jiných oblastí, jakými jsou třeba medicínské přístroje či dokonce benzínové pumpy. Jeho obliba roste i v oblasti spotřební elektroniky a používá se i ve vesmíru. Podle Zemlina je už nyní jasné, že se Linux stává hvězdou v mobilním prostředí.

Jako hlavní výhody, které pomáhají jeho šíření, Zemlin zdůraznil, že se jedná o unifikovanou produktovou platformu, která je flexibilní a existuje pro ni již velké množství softwaru. Například v oblasti linuxových mobilních telefonů se pak množství dostupného software každý rok zdvojnásobí.

Nenechte si ujít:
Wine 1.0: spouštějte Windows aplikace na Linuxu

Symbian změní mobilní svět na open source

Boom mobilního internetu a mobilních zařízení přichází

Role softwaru začíná v mobilním světě získávat podle Zemlina na významu a tím, že vývojáři podporují Linux nemusí řešit problémy s kompatibilitou odlišných plaftorem. I přes celkovou jednost je v Linuxu na výběr množství middlewaru a frameworků, které nabízejí velkou volnost pro namixování linuxového jádra přesně podle konkrétních potřeb.

Dalším plusem Linuxu v mobilní oblasti je to, že umožňuje výrobcům zařízení doslova vytvořit svoji vlastní značku, dodává. Změna Symbianu v open source platformu pak má negativní vliv na pozici Microsoftu a jeho mobilních Windows, dodává Zemlin. V příštím roce pak údajně uvede 50 firem svá řešení s Linuxem v mobilních zařízeních a noteboocích.

Zdroj: Computerworld.com


Komentáře