Palm uvádí nový smartphone Treo 800w

Společnost Palm ve spolupráci s americkým operátorem Sprint Nextel uvedla nový model svého smartphonu Treo 800w. Zařízení má být určeno hlavně pro firemní účely a není zamýšleno jako přímý konkurent např. pro nový iPhone 3G od Apple.Společnost Palm ve spolupráci s americkým operátorem Sprint Nextel uvedla nový model svého smartphonu Treo 800w. Zařízení má být určeno hlavně pro firemní účely a není zamýšleno jako přímý konkurent např. pro nový iPhone 3G od Apple.

Palm zůstává v poslední době v pozadí bouřlivého vývoje na smartphonovém trhu a bude zajímavé sledovat, jak se novému modelu podaří uspět. Svým designem je 800w podobný starším verzím smartphonů Treo, nicméně narozdíl od nich již podporuje 3G technologii EV-DO rev. A, díky čemuž dosahuje poměrně vysokých rychlostí při práci s internetem.

Sprint tvrdí, že podle měření v jeho síti se rychlost stahování dat pohybuje od 600 Kbit/s do 1,4 Mbit/s, upload je pak obvykle mezi 350 Kbit/s do 500 Kbit/s.

Treo 800w je dodáván s operačním systémem Windows Mobile 6.1 Pro a obsahuje jak e-mailový klient Outlook, tak i možnost editace dokumentů ve Wordu a Excelu. Srdcem nového Palmu je procesor s frekvencí 333 MHz, dotykový displej má rozlišení 320 x 320 bodů a kromě podpory EV-DO Rev. A je vybaven i modulem Wi-Fi a Bluetooth. Na jedno nabití by měl vydržet 4,5 hodiny hovoru a jeho váha je 142 gramů. K další výbavě pak patří např. 2 MPx digitální fotoaparát a novinkou u Trea je také mikro USB konektor.
Nenechte si ujít:
iPhone 3G: Kolik stojí jeho výroba?

Telefónica O2 podepsala smlouvu na distribuci iPhonů v Česku

iPhone vytlačuje z trhu konkurenční smartphony

Windows Mobile 6.1 konečně uvedeny

iPhone 3G: Jak jej hodnotí analytici?

Karen Chan, mluvčí Palmu, říká, že Treo 800w je určeno hlavně pro podnikové zákazníky, zatímco nový i Phone je podle něj více vhodný pro koncové uživatele, kteří kladou důraz na poslouchání hudby a sledování videa. Nejedná se tedy o přímé konkurenty.

Také cena nového Trea je u Sprintu mírně vyšší než cena 8GB iPhone 3G, který se prodává za 199 dolarů, zatímco 800w za 249,99 dolarů při uzavření dvouleté smlouvy.

Zdroj: Computerworld.com


Komentáře