PayPal má být bezpečnější

V průběhu příštích několika měsíců eBay svým uživatelům s PayPal účtem začne nabízet nový nástroj k boji proti phishingu, bezpečnostní klíč ke generování náhodných numerických kódů.V průběhu příštích několika měsíců eBay svým uživatelům s PayPal účtem začne nabízet nový nástroj k boji proti phishingu, bezpečnostní klíč ke generování náhodných numerických kódů.

PayPal Security Key je malé elektronické zařízení navléknutelné na klíčenku, které každých 30 sekund generuje nové numerické heslo. Při svých platbách tak uživatelé využívající bezpečnostního klíče budou muset kromě standardního hesla zadat i číselný kód.

Díky rychlé frekvenci obměny numerického kódu tak přijdou zkrátka i phisheři, kteří budou ve svých nekalých praktikách úspěšní. Zařízení je postaveno na základě One-Time Password Tokenu firmy Verisign a momentálně testováno zaměstnanci PayPalu.

Testovací provoz se pravděpodobně někdy v průběhu příštího měsíce rozšíří do Spojených států, Německa a Austrálie a ještě letos by bezpečnostní klíč měl být dostupný všem uživatelům PayPalu včetně těch v České republice. Jeho prodejní cena je prozatím stanovena na pět amerických dolarů.

Demonstraci Security Key si můžete na stránkách PayPal prohlédnout zde (angličtina, nutný Macromedia Flash Player 5 - jde zdarma stáhnout tamtéž).

Foto: PayPal


Komentáře