PayPal nabídne službu pro inkasování peněz zdarma

Služba PayPal.Me je dostupná i v Česku. Stačí, aby příjemce jednoduše klikl na odkaz a přihlásil se ke službě PayPal, a může ihned protějšku zaplatit.

PayPal nabídne službu pro inkasování peněz zdarma


PayPal představil PayPal.Me, jednoduchou službu pro P2P (peer-to-peer) platby. S ní má být podle něj vybírání peněz od jednotlivců i od skupiny lidí velmi jednoduché. Podle tvůrců je to rychlejší než šek, jednodušší než bankovní převod a na oprávněné transakce se vztahuje ochrana prodejců.

PayPal.Me má podobu odkazu, který si může uživatel přizpůsobit s použitím svého jména nebo názvu společnosti, a poslat skupině přátel, kolegům a zákazníkům jako rychlou možnost, jak rychle zaplatit nebo jednoduše dokončit platební transakci. Odpadá nutnost pamatovat si e-mailové adresy nebo 16místná čísla platebních karet a další detaily.

Tento odkaz funguje na jakémkoli zařízení bez ohledu na zvolený způsob konverzace – ve zprávě SMS, e-mailu, rychlých zprávách, příspěvku v sociálních sítích, na blogu nebo na webu.

 „Vzhledem k tomu, jakou hybnou sílu představuje nová generace mobilních uživatelů (propagátorů technologií), věřím, že peer-to-peer bude v budoucnu platbám dominovat, a to i v případě plateb do zahraničí,“  říká Matt Komorowski, generální ředitel společnosti PayPal pro střední a východní Evropu..

PayPal.Me je dostupná na celkem 52 nových trzích včetně tuzemska.

Úvodní foto: © Tupungato - Fotolia.com


Komentáře