PayPal plánuje blokovat nezabezpečené uživatele

Známý internetový platební systém PayPal plánuje pro bezpečnost transakcí blokovat nevyhovující prohlížeče, které v současnosti uživatelé stále používají. Mnoho uživatelů totiž používá velmi staré browsery, které postrádají základní způsoby zabezpečení, jako například šifrovanou komunikaci SSL či obranu proti phishingu.Známý internetový platební systém PayPal plánuje pro bezpečnost transakcí blokovat nevyhovující prohlížeče, které v současnosti uživatelé stále používají. Mnoho uživatelů totiž používá velmi staré browsery, které postrádají základní způsoby zabezpečení, jako například šifrovanou komunikaci EV SSL či obranu proti phishingu.

Tento problém se netýká jen starých verzí Internet Exploreru či prohlížečů od Mozilly, ale paradoxně i zcela nového browseru Safari od Apple. Je proto možné, že uživatelé Safari se dočkají zablokování používání PayPalu.

PayPal zatím není stoprocentně rozhodnut blokování zavést, nicméně vážně o tom uvažuje a uživatel s nezabezpečeným prohlížečem by byl nejprve varován a až následně by byl „v jeho zájmu“ (aby se nestal obětí phishingu) přístup k PayPal zablokován.

Podle zástupců PayPal je totiž až k neuvěření, že někteří uživatelé stále používají například již historický Internet Explorer 3.0 a díky rostoucí intenzitě hrozeb z internetu je potřeba být právě v oblasti elektronických finančních transakcí obzvláště opatrný. Právě PayPal je podle Gartneru spolu s eBay jedním z nejčastějších terčů phishingu.
Nenechte si ujít:
Vydírání se souhlasem: jak přinutit uživatele pornostránek zaplatit?

Novou verzi antiviru Avast uveřejnila společnost Alwil Software

Šifrovací software se dnes stává v organizacích nutností

Alarmující zjištění: při testování aplikací se používají citlivá data!

PayPal bojuje autentifikací e-mailů proti phishingu


Komentáře