PaySec zjednoduší nakupování na internetu

Na český internet vstupuje oficiálně nový platební nástroj PaySec. Služba, za kterou stojí ČSOB a Poštovní spořitelna, umožňuje zákazníkům internetových obchodů hradit nejen větší nákupy zboží a služeb, ale i platby menších částek a převádět peníze mezi uživateli.Na český internet vstupuje oficiálně nový platební nástroj PaySec. Služba, za kterou stojí ČSOB a Poštovní spořitelna, umožňuje zákazníkům internetových obchodů hradit nejen větší nákupy zboží a služeb, ale i platby menších částek a převádět peníze mezi uživateli.

Český internet má v současnosti přes 4,7 miliónů aktivních uživatelů. Dvě třetiny z nich na něm aktivně nakupují. Loňský rok přinesl nejvyšší obrat českých e-shopů v historii českého internetu v hodnotě 18 mld. Kč a nárůst o téměř 29 %. Zatímco v zahraničí je způsob placení podobný virtuální peněžence PaySec běžný, v České republice tento systém zatím zcela chyběl. Stále nejrozšířenější způsob placení zboží pořízeného přes internet je platba na dobírku.

Systém správy Konta PaySec se snaží být intuitivní, založení probíhá on-line v řádu několika minut, podobně, jako když si uživatel zřizuje e-mailový účet. K vytvoření konta je potřeba pouze platný bankovní účet, e-mailová adresa a mobilní telefon. Nabíjet Konto PaySec je možné platební kartou nebo převodem z běžného účtu. Uživatelé nikde nemusí zadávat nadbytečné, či citlivé údaje. Bezpečnost je zajištěna pomocí hesla a ověřovací SMS zprávy. Placení také probíhá okamžitě a v reálném čase.

Konto PaySec je určeno všem uživatelům internetu, není nutné být klientem konkrétní banky. Již nyní je možné pomocí PaySec platit ve více než třiceti internetových obchodech a další se připojí brzy po spuštění služby.

PaySec nicméně není určen jen pro nákup u obchodníků, ale umožňuje okamžitý převod peněz mezi jeho uživateli (tzv. platby peer-to-peer), ať už při internetových aukcích nebo mezi kamarády.
Nenechte si ujít:
Proč lidé nakupují v e-shopech na dobírku?

Internetové obchody projdou novou certifikací

Většina řetězců se bojí internetu

PayPal bojuje autentifikací e-mailů proti phishingu

Bezpečnost dokumentů: Obchod s důvěrou

Poplatky za používání Konta PaySec:

Typ platby Kolik to stojí
Vedení Konta PaySec Zdarma
Platba na jiné Konto PaySec 1 Kč (do 30.6.2008 zdarma)
Platba za nákup Zdarma
Přijetí platby od obchodníka Zdarma
Odeslání peněz Platbou na požádání Zdarma
Přijetí peněz pomocí Platby na požádání 1 Kč (do 30.6.2008 zdarma)
Nabití převodem z běžného účtu Zdarma
Nabití platební kartou První nabití zdarma, následující 2 % z nabíjené částky
(do 31.8.2008 veškeré nabíjení kartou zdarma)
Vybití na běžný účet v ČSOB/Poštovní spořitelně Zdarma
Vybití na běžný účet v jiné bance 3 Kč
Připsání PaySec Bonusu Zdarma
Identifikace Zdarma


Komentáře