Pět nástrojů Disku Google, které vám usnadní práci

I když je Disk Google starý pouze necelý rok, mezi uživateli po celém světě je již velmi oblíbený. My vám dnes přinášíme seznam pěti zcela bezplatných a jednoduchých nástrojů, které vám pomohou zašifrovat data, přehrávat hudbu nebo automaticky zálohovat data.

Pět nástrojů Disku Google, které vám usnadní práci


Služba je jednoduchá na používání a ceny nižší než u konkurenčního Dropboxu. Na Disku Google pořídíte 100 GB za pět dolarů měsíčně (a Google vám jako bonus k tomu rozšíří kapacitu Gmailu na 25 GB), přičemž Dropbox si za 100 GB účtuje dvakrát tolik. Stejně jako prohlížeč Chrome, i Disk Google však získává nový rozměr tehdy, když využijete přidružených přídavků a služeb. Následuje výčet pěti z nich, které by se vám mohly hodit.

BoxCryptor
Možná jste již přemýšleli o tom, jak moc jsou servery Googlu, na něž nahráváte svá data, zabezpečené. Pokud si chcete být opravdu jisti, že vaše data budou nepoužitelná i tehdy, když je někdo ze vzdáleného serveru ukradne, použijte desktopovou aplikaci BoxCryptor. Ta vytvoří uvnitř vašeho Disku Google šifrovaný adresář a umožní vám nastavit heslo. Následně již jen přesouváte do adresáře data, která chcete ochránit a BoxCryptor je zašifruje za pomoci standardu AES-256. Bez hesla se k vašim datům nikdo nedostane.

DriveTunes
Cloud je výborným místem pro ukládání hudby, kterou tak máte kdykoli a kdekoli k dispozici. I když Disk Google nenabízí hudební přehrávač, je možné tuto situaci vyřešit – například pomocí modulu pro prohlížeč Chrome s názvem DriveTunes. Aplikaci můžete nainstalovat na desktopovou i mobilní verzi Chrome. Jakmile to uděláte, uvnitř adresáře Disku Google se objeví hudební přehrávač, jenž automaticky detekuje všechny soubory ve formátu MP3 a M4A. Aplikace soubory přehledně seřadí a k jejich přehrání na ně již stačí jen dvakrát kliknout.

Google Slides
Pokud potřebujete spolupracovat například na firemní prezentaci s kolegou, jenž se nachází na jiném místě, můžete využít služeb Disku Google a přídavku pro Chrome s názvem Google Slides. Tato webová aplikace maximálně zjednodušuje spolupráci na prezentacích a nabízí řadu tapet nebo efektů. U souboru můžete navíc snadno zanechat komentář pro kolegu, což je jistě produktivnější, než nekonečné e-mailování a telefonické konference.

IFTTT
Zálohování dat na cloud je skvělý nápad, pokud to však děláte často, je zde značná pravděpodobnost, že na to někdy zapomenete. Bezplatná webová služba IFTTT vám tento úkol usnadní a data bude automaticky zálohovat na pozadí bez toho, abyste o tom věděli. I když služba vyžaduje, abyste se chvíli věnovali jejímu nastavování, určitě se vám tento čas v dlouhém období vyplatí.

Open Drive
Řada uživatelů má svůj Disk Google otevřený tak, že k jejich datům může přistupovat kdokoli. Jinými slovy, tito uživatelé využívají službu od Googlu jako síť pro sdílení dat. Paradox je, že Google, jehož hlavní činností je vyhledávání na internetu, neumožňuje, aby kdokoli mohl na Disk cizího uživatele hledat konkrétní soubor. Tento problém řeší přídavek pro Chrome s názvem Open Drive, jenž vám umožní data jednoduše hledat nejen na Disk Google, ale také v úložištích SkyDrive, Evernote nebo Box.

Úvodní foto: © Google


Komentáře