Pět v jednom pro podnikové uživatele

Motorola představuje MC35. Jde o komunikační nástroj, který současně využívá hlasové i datové aplikace, jež uživatelé očekávají od kancelářského nastavení, a přináší je ve formě odolného a kompaktního přenosného mobilního terminálu. Ve zkratce, zařízení v sobě ukrývá telefon, mobilní terminál, GPS, fotoaparát a čtečku čárových kódů.Motorola představuje MC35. Jde o komunikační nástroj, který současně využívá hlasové i datové aplikace, jež uživatelé očekávají od kancelářského nastavení, a přináší je ve formě odolného a kompaktního přenosného mobilního terminálu. Ve zkratce, zařízení v sobě ukrývá telefon, mobilní terminál, GPS, fotoaparát a čtečku čárových kódů.

S MC35 tak mohou uživatelé telefonovat, užívat e-mail a připojení k internetu, využívat důležité obchodní aplikace a sbírat data (včetně podpisu). Podporovány jsou vysokorychlostní bezdrátové datové sítě EDGE, založené na GSM standardech pro bezdrátové prostředí. S novým terminálem se lze také připojit k firemním WLAN sítím přes 802.11b/g. Rozhraní Bluetooth pak umožňuje bezdrátové připojení k tiskárnám a dalším externím zařízením.

Zařízení v sobě ukrývá 416 MHz procesor Intel XScale PXA270 a operační systém Microsoft Windows Mobile 5.0 Phone Edition. V současné době může být do zařízení nainstalováno více než 25 aplikací od různých firem (například Agentek, PocketMobile, Salesforce či Tom Tom). (větší obrázek)

Nový přístroj přináší také podporu Mobility Services Platform (MSP), což je vlastní integrované řešení Motoroly, které poskytuje centralizovanou správu mobilních zařízení, mobilních aplikací a bezdrátové infrastruktury v rámci celého podniku. K MC35 je nabízena rovněž služba "Servis od počátku s celkovým pokrytím". Ta zjednodušuje proces oprav a zahrnuje garanci proti náhodně poškozeným displejům, klávesnic a dalších komponentů.

Ceny zařízení MC35 se budou pohybovat v rozmezí od 640 do 750 amerických dolarů (přesná cena pro ČR zatím zveřejněna nebyla) v závislosti na konfiguraci. Zařízení pak budou k dispozici počínaje tímto měsícem.

Foto: Motorola


Komentáře