Platforma Silverlight 2 pro tvorbu dynamického on-line obsahu je již k dispozici ke stazeni

Nová verze zdarma dostupné technologie Silverlight podle slov výrobce rozšiřuje podporu multimédií a možnosti využití otevřených vývojových nástrojů pro operační systémy Linux a Mac.Nová verze zdarma dostupné technologie Silverlight podle slov výrobce rozšiřuje podporu multimédií a možnosti využití otevřených vývojových nástrojů pro operační systémy Linux a Mac.

Microsoft dnes zpřístupnil novou verzi platformy Silverlight, jedno z dostupných řešení pro tvorbu a distribuci multimediálních dynamických aplikací prostřednictvím webového prohlížeče. Silverlight 2 přináší celou řadu nových funkcí a nástrojů, které vývojářům a tvůrcům obsahu umožňují spolupracovat a nabízet uživatelům internetu ještě zajímavější a bezpečnější aplikace a zážitky.

Microsoft také oznámil záměr rozšířit podporu open source komunity prostřednictvím pokročilých vývojových funkcí pro technologii Silverlight v integrovaném vývojovém prostředí Eclipse a uvolněním nové sady ovládacích prvků Silverlight Control Pack (SCP) pod licencí Microsoft Permissive License (Ms-PL).

Silverlight 2 si mohou všichni zájemci stáhnout zdarma na stránce http://www.silverlight.cz.

Uživatelé, kteří využívají stávající verzi technologie Silverlight, získají novou verzi automaticky.

Silverlight 2 přináší následující nové funkce:
  • Podpora technologie .Net Framework s Rich Base Class Library: kompatibilní část kompletního.Net Frameworku.
  • Výkonné ovládací prvky: v základním prostředí mají vývojáři k dispozici prvky DataGrid, ListBox, Slider, ScrollViewer, Calendar a mnoho dalších.
  • Pokročilá podpora skinovatelnosti a šablon: usnadňuje uživatelskou úpravu vzhledu a ovládání aplikace.
  • Velké přiblížení (Deep Zoom): přináší nedostižnou interaktivitu při prohlížení obrazového materiálu v extrémně vysokých rozlišeních.
  • Rozsáhlá podpora síťových služeb: podpora REST, WS*/SOAP, POX, RSS, a standardních HTTP služeb pro snadnou integraci se stávající infrastrukturou.
  • Rozšířená podpora .NET Framework Language: na rozdíl od jiných prostředí Silverlight 2 podporuje celou řadu programovacích jazyků včetně: Visual Basic, C#, JavaScript, IronPython a IronRuby. Vývojáři tak mohou snadno využít své stávající znalosti a schopnosti pro vývoj Silverlight aplikací.
  • Pokročilá ochrana obsahu: Silverlight DRM, založená na technologii PlayReady, poskytuje robustní ochranu obsahu před zneužitím.
  • Vyšší škálovatelnost a podpora vkládání reklamy: nová verze zahrnuje podporu streamování a progresivního downloadu obsahu, vkládání reklam do šířeného obsahu a pokročilou optimalizaci pro internetové vyhledávače
  • Fungující partnerský ekosystém: Celá řada partnerů, jako jsou společnosti ComponentOne, Infragistics a Telerik, nabízejí produkty, které rozšiřují možnosti vývojářů při tvorbě Silverlight aplikací ve vývojovém prostředí Visual Studio.
  • Podpora různých prohlížečů a operačních systémů: Silverlight funguje v operačních systémech Mac OS, Windows a Linux a ve všech nejrozšířenějších prohlížečích jako jsou Internet Explorer, Firefox a Safari.
Podrobné informace o změnách, které Silverlight 2 obsahuje, najdete v produktové dokumentaci Silverlight 2 na webové adrese http://www.microsoft.com/silverlight/ a také na komunitním webu http://silverlight.net.


Komentáře