Platformu pro konvergované komunikace představila HP

Vylepšené řešení Service Delivery Platform, které podle výrobce pomůže operátorům sjednotit telekomunikace, web a IT do konvergentních služeb, představila firma Hewlett-Packard.Vylepšené řešení Service Delivery Platform, které podle výrobce pomůže operátorům sjednotit telekomunikace, web a IT do konvergentních služeb, představila firma Hewlett-Packard.
Service Delivery Platform (SDP) 2.0 podle výrobce umožňuje operátorům nabízet jejich zákazníkům lepší přístup ke konvergentním službám, multimédiím a službám webu 2.0 z mobilních zařízení.
SDP 2.0 obsahuje softwarové technologie pro řízení, správu a zajištění kvality, které pomohou poskytovatelům služeb naplno využít architekturu orientovanou na služby (SOA). Toto pojetí vytváří jednotnou vrstvu prostředků, díky nimž mohou různé služby komunikovat s bezdrátovými i drátovými sítěmi, aplikacemi jiných stran a nejrůznějšími kombinacemi webových služeb – hybridními aplikacemi webu 2.0 (mash-ups).
HP SDP 2.0 nabízí mechanismy pro ovládání úrovně služeb i mechanismy správy identit a zabezpečení, jež se promítají do většího komfortu pro koncové zákazníky.
Jako příklady lze uvést hudební, video a praktické podnikatelské služby, jež personalizují doručování obsahu:
· síťové zdroje zobrazující aktivní přítomnost zákazníka v síti nebo jeho fyzickou polohu;
· webové zdroje pro přístup k rozsáhlým zdrojům informací, multimediálnímu obsahu a společenským komunitám;
· prostředky IT, například billing, správa sítí a další systémy pro podporu podnikání a provozu (BSS a OSS).


Komentáře