Plnohodnotný obchod v mobilním telefonu

Zřejmě první plnohodnotný on-line obchod určený pro používání z mobilního telefonu spustila společnost Vltava Stores. K dispozici je tu podle provozovatele 30 000 položek z oblasti elektroniky a výpočetní techniky, postupně mají přibýt i další části sortimentu internetového obchodu Vltava.cz. Obchod je k dispozici na adrese m.vltava.cz.Zřejmě první plnohodnotný on-line obchod určený pro používání z mobilního telefonu spustila společnost Vltava Stores. K dispozici je tu podle provozovatele 30 000 položek z oblasti elektroniky a výpočetní techniky, postupně mají přibýt i další části sortimentu internetového obchodu Vltava.cz. Obchod je k dispozici na adrese m.vltava.cz.

Způsob nakupování je obdobný jako u klasického internetového obchodu. Standardem je doručení na dobírku, k dispozici ale je i on-line platební systém PaySec. Od akceptace internetových plateb PaySec si Vltava slibuje, že její zákazníci mobilem pohodlně vyřídit nejen nákup, ale rovnou i platbu. Zboží by tak měli mít doma ještě rychleji.

Podle provozovatelů Vltavy se nákup prostřednictvím mobilního telefonu v zahraničí stává jedním z fenoménů on-line nakupování. Očekávají, že zákazníci budou již v blízké době prostřednictvím mobilních zařízení vyhledávat obchody a zboží zcela běžně.

Aplikaci, která umožňuje nákup přes mobil, vyvinula společnost HungryMobile v rámci svého projektu Vruce.cz. „Jsme pyšní, že v Česku můžeme nabídnout první mobilní eshop a ukázat tak i společně s novými platebními možnostmi, že mobil je více než jen nástroj pro volání a textovky, ale že je lze plnohodnotně využívat ke každodennímu život,“ uvedl Jan Řežáb, ředitel HungryMobile.


Komentáře