Po Pokémonech přijde za 200 milionů Harry Potter

Tvůrci enormně úspěšné mobilní hry Pokémon Go, společnost Niantic, získala od svých sponzorů přes 200 milionů dolarů. Finance hodlá firma vložit do nové hry fungující na podobném principu a využívající rozšířenou realitu; místo Pokémonů si má tentokrát vzít na paškál jinou celosvětově úspěšnou značku, a to Harryho Pottera. Informaci o novém kole investic do Nianticu přinesl jako první The Wall Street Journal.

Po Pokémonech přijde za 200 milionů Harry Potter


Financování vedl partner Nianticu, společnost Spark Capital. Megan Quinnová ze Sparku, která v rámci dohody zasedne do vedení Nianticu, se s generálním ředitelem firmy Johnem Hankem zná ještě z dob, kdy Niantic patřil pod Google.

„Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s NetEase, Spark a dalšími novými investory,“ popsal Hanke v prohlášení pro Business Insider.

„Toto kolo investic přinese nové strategické příležitosti a umožní nám dlouhodobě investovat do rozšířené reality a platformy Niantic v reálném světě.“

Pokémon Go je běžně chápána jakožto první mainstreamová hra, která rozšířenou realitu významně popularizovala. Právě rozšířená realita nabízí různým průmyslovým odvětvím zajímavé nové možnosti a její budoucnost je důkladně sledována. Pokémon Go se letos stala hrou, která nejrychleji ze všech překonala laťku 1 miliardy obratu.

Investice do Nianticu tak nejsou větším překvapením.

Úvodní foto: Nintendo


Komentáře