Podíl IE v Evropě klesl pod 60 %, Firefox stagnuje

Podle posledních průzkumů podílu internetových prohlížečů v evropských zemích propadl Internet Explorer pod 60 % a Firefox je momentálně na 31 %. Tyto informace zveřejnila francouzská společnost XiTi, zabývající se výzkumem trhu prohlížečů.Podle posledních průzkumů podílu internetových prohlížečů v evropských zemích propadl Internet Explorer pod 60 % a Firefox je momentálně na 31 %. Tyto informace zveřejnila francouzská společnost XiTi, zabývající se výzkumem trhu prohlížečů.

IE propadl pod 60 % již v září, ale během října si mírně polepšil a až na konci listopadu se opět dostal na 59,5 %, což je o procento méně než v červnu. Růst Firefoxu se však také zastavil – ještě v srpnu měl v Evropě podíl 33 %, následně se propadl na 31,2 % a měsíc listopad skončil s podílem 31,1 %, což je nejnižší hodnota od května.

XiTi tuto změnu přisuzuje přesunu zájmu k prohlížečům Chrome a Opera. Chrome konkrétně skončil listopad s podílem 1,1 % a Opera pak má v Evropě solidní 5,1% podíl mezi prohlížeči, zatímco celosvětově je to jen zhruba 0,7 %.

Tento výzkum ukazuje ve srovnání s celosvětovými výsledky, že Evropané se na rozdíl například od Američanů rádi obrací k alternativám Internet Exploreru a v některých zemích jako je třeba Finsko, Polsko nebo Slovinsko podíl Firefoxu už dosáhl hranice 50 %.
Nenechte si ujít:
Definitivně poslední verze Firefoxu 2.0 vydána

Google Chrome: Je připraven pro ostrý provoz?

Mozilla znovu přesvědčuje uživatele starších Firefoxů k aktualizaci

Opera 10 na dohled aneb co nás čeká za novinky?

Mozilla experimentuje se vzhledem a novými funkcemi Firefoxu


Komentáře