Přelomový bod: OpenOffice jako webová aplikace, nyní už v testovacím provozu!

V minulém týdnu spustil poskytovatel online aplikací, společnost Ulteo, ve spolupráci s OpenOffice.org, test nového unikátního projektu, který má za cíl zpřístupnit kancelářský balík OpenOffice.org verze 2 přímo ve webovém prohlížeči bez jakékoliv instalace!V minulém týdnu spustil poskytovatel online aplikací, společnost Ulteo, ve spolupráci s OpenOffice.org, test nového unikátního projektu, který má za cíl zpřístupnit kancelářský balík OpenOffice.org verze 2 přímo ve webovém prohlížeči bez jakékoliv instalace!

Testovací fáze se může zúčastnit každý, kdo bude mezi 15 000 prvními zaregistrovanými. Ulteo kromě online přístupu k aplikaci OpenOffice.org dává k dispozici každému i 1 GB úložného prostoru na skladování vytvořených dat. Očekává se, že testeři budou používat nejrůznější webové browsery na operačních systémech Windows, Linux i Mac OS X. Tito testeři budou mít také možnost přizvat k práci na svých dokumentech další uživatele, a spolupracovat tak v reálném čase na stejném projektu. Dále budou moci také posílat přes e-mail odkazy na své dokumenty, které mohou ostatním zpřístupnit buď pouze ke čtení, nebo i v režimu plné editace.

Díky tomuto jedinečnému projektu bude mít možnost každý používat kancelářský balík OpenOffice.org z jakéhokoliv počítače, připojeného k internetu, kdykoliv a odkudkoliv, říká ve svém prohlášení Florian Effenberger, spoluvedoucí marketingového projektu OpenOffice.org. Navíc bude možnost pracovat na jednom dokumentu společně s dalšími lidmi, což se může hodit obzvlášť při různých instruktážích a v pracovních skupinách. Thierry Koehrlen, CEO Ultea k tomu dodává, že jeho společnost je velmi hrdá na to, že může nabídnout internetové komunitě aplikaci OpenOffice.org v nové, užitečné a neobvyklé podobě.

Je také potřeba zmínit, že zpřístupnění balíku OpenOffice.org verze 2 je jen částí cíle projektu Ultea, neboť finální snahou je vytvořit kompletní online desktop, přístupný odkudkoliv. Nicméně i tak se jedná pravděpodobně o přelomový bod v bezplatném používání kancelářských aplikací a v případě zájmu se každý může do projektu zapojit registrací na příslušných webových stránkách Ultea – http://www.ulteo.com/home/en/ooo.
Nenechte si ujít:
Office se stěhuje na internet

Service Pack 1 pro Office 2007 je již na dohled!

Sada aplikací StarOffice v Google Packu

Zelený Linux dostává jasnější obrysy


Komentáře