Přenosná datová centra od Sunu jsou už v prodeji

Dostupnost produktu Modular Datacenter (MD) S20, všeobecně známého pod označením Projekt Blackbox, oznámila společnost Sun Microsystems. Jde o virtualizované modulární datové centrum zabudované ve 20' přepravním kontejneru.Dostupnost produktu Modular Datacenter (MD) S20, všeobecně známého pod označením Projekt Blackbox, oznámila společnost Sun Microsystems. Jde o virtualizované modulární datové centrum zabudované ve 20' přepravním kontejneru. Sun rovněž oznámil novou sadu služeb pro podporu nasazení Sun MD – od přípravy místa instalace až po vlastní instalaci, testování a integraci řešení Sun MD do stávající infrastruktury IT.
Konstrukce produktu Sun MD poskytuje energeticky účinné řešení, které lze rychle nasadit a které splňuje požadavky na rozšiřování a mobilitu datových center. Sun MD poskytuje výpočetní výkon až 18 teraflopů a až 3 petabajty diskové kapacity v heterogenním prostředí. Lze je nasadit za desetinu času, který je potřeba k návrhu, vybudování a nasazení typického „zděného“ datového centra, a za zlomek nákladů. Díky chlazení vodou nabízí Sun MD o 40 procent nižší náklady na chlazení ve srovnání s typickým datovým centrem, a to bez ohledu na technologické osazení.
Prostřednictvím svých služeb k řešení Sun Modular Datacenter dokáže Sun poskytovat zákazníkům po celém světě ucelené řešení na klíč, které rychle rozšíří kapacitu jejich datacenter – od přípravy místa instalace až po vlastní instalaci, otestování a začlenění řešení Sun MD do stávajících infrastruktur IT. Mezi klíčové služby patří:
§ Assessment and Architecture Services: Specialisté Sunu ve spolupráci se zákazníkem pochopí a vyhodnotí potřeby jeho podniku, navrhnou vhodnou konfiguraci řešení Sun MD pro požadavky konkrétních aplikací a připraví místo pro dodávku a instalaci řešení Sun MD.
§ Sun MD Customer Ready System (CRS) Factory Configure and Build: Pracovníci Sunu mohou pomocí programu Sun Customer Ready Systems integrovat a důkladně otestovat dodávanou konfiguraci řešení Sun Modular Datacenter.
§ Lights-out Management and Support: Služby vzdálené správy Sunu pomáhají dosáhnout vyšší dostupnosti systému a snížit provozní náklady. Vzdáleným monitorováním odhalují a řeší potenciální problémy a minimalizují tak neplánované výpadky.
Řešení Sun MD je k dispozici za ceny od 559 tisíc dolarů (doporučená cena pro USA).


Komentáře