Přepínač založený na standardu FCoE uvedla na trh firma EMC

Svůj první přepínač založený na standardu FCoE (Fibre Channel over Ethernet) - model Connectrix NEX-5020 – představila společnost EMC. Novinka využívá k přenosu dat mezi fyzickými a virtuálními servery a systémy úložišť standard FCoE v rámci 10Gb Ethernetu.Svůj první přepínač založený na standardu FCoE (Fibre Channel over Ethernet) - model Connectrix NEX-5020 – představila společnost EMC. Novinka využívá k přenosu dat mezi fyzickými a virtuálními servery a systémy úložišť standard FCoE v rámci 10Gb Ethernetu.
Standard FCoE může pomoci zjednodušit serverovou a síťovou infrastrukturu omezením počtu kabelů a adaptérů nutných pro připojení k síti, což snižuje celkové náklady na datové centrum včetně spotřeby energie. Umožňuje rovněž připojení dalších serverů do infrastruktury SAN.
Při nasazení infrastruktury FCoE s přepínačem Connectrix NEX-5020 se využívají tzv. konvergované síťové adaptéry (CNA). Jde o vstupně-výstupní adaptéry, které spojují funkce ethernetové síťové karty a adaptéru Fibre Channel HBA (host bus adapter), a zajišťují tak pro přepínač NEX-5020 připojení k serveru.
Přepínač Connectrix NEX-5020 je založen na přepínačích řady Cisco Nexus 5000 pro datová centra a zajišťuje síťovou konektivitu bezeztrátovým přepínáním rychlostí linky s nízkou latencí do 10Gb ethernetové sítě. Je navržen tak, aby dokázal reagovat na rostoucí vstupně-výstupní požadavky vícejádrových procesorů, infrastruktury VMware a dalších virtualizovaných serverových prostředí a prostředí sítí SAN.
„Technologie FCoE představuje pokrokový přístup ke konsolidovanému síťovému ukládání a společnost EMC se svými klíčovými partnery tomuto pokroku napomáhá,“ komentovala Barbara Robidouxová, viceprezidentka divize Storage Product Marketing ve společnosti EMC. „Přepínač Connectrix NEX-5020 je navržen tak, aby pomáhal reagovat na výzvy, kterým naši zákazníci bezprostředně čelí v oblastech rozšiřující se infrastruktury, využití aktiv a problematiky napájení a chlazení pro datová centra. Stejně důležité je i to, že nabízí ochranu investic do stávajících prostředků v datových centrech a do nástrojů a školení pro tradiční sítě SAN.


Komentáře