Přístupové body 802.11n pro malé a střední podniky začal prodávat D-link

Svoje první řešení pro 802.11n WLAN, které je určeno speciálně pro malé a střední podniky (SMB), ohlásila společnost D-Link. Nové dvoupásmové přístupové body AirPremier N Dual Band nabízejí podle výrobce větší šířku pásma, lepší pokrytí, více provozních režimů, protipožární úpravu i napájení přes ethernetové linky.Svoje první řešení pro 802.11n WLAN, které je určeno speciálně pro malé a střední podniky (SMB), ohlásila společnost D-Link. Nové dvoupásmové přístupové body AirPremier N Dual Band nabízejí podle výrobce větší šířku pásma, lepší pokrytí, více provozních režimů, protipožární úpravu i napájení přes ethernetové linky.
V průběhu 4. čtvrtletí 2008 bude dostupný také dvoupásmový přístupový bod v běžném (ne protipožárním) pouzdře. Pro usnadnění instalace mají oba vysokorychlostní přístupové body D-Link vestavěnou podporu pro 802.3af PoE, což dovoluje montovat zařízení i na místa, kde nejsou snadno dostupné elektrické zásuvky pro napájení.
Pomocí tří odpojitelných antén zajišťují oba nové přístupové body pokrytí s maximální rychlostí bezdrátového přenosu až 300 Mb/s v pásmu 2,4 nebo 5 GHz. Tyto vlastnosti a také podpora funkcí Wi-Fi Multimedia (WMM) Quality of Service z nich dělají vhodné řešení pro datové, hlasové a video aplikace.
„Nové bezdrátové přístupové body ze skupiny Wireless N mají všechny pokročilé funkce řady AirPremier včetně několika provozních režimů a flexibilní správy,“ uvedl Jiří Kravál, Country sales manager společnosti D-Link Česká republika. „Jsou určeny pro SMB, které chtějí využívat výhod přepínatelného dvoupásmového přístupového bodu při zachování zpětné kompatibility se stávajícími 802.11a a 802.11g zařízeními a díky variantě s protipožárním pouzdrem jsou ideální pro montáž v interiéru.“
Pro zajištění bezpečnosti podporují přístupové body WPA a WPA2 (802.11i) s podporou pro RADIUS a Microsoft Network Access Protection (NAP), které omezují přístup na základě identity klientského PC a firemní bezpečnostní politiky. Mezi další bezpečnostní opatření patří filtrování MAC adres, segmentace bezdrátové LAN, blokování vysílání SSID, detekce pirátských AP a časový rozvrh bezdrátového vysílání.
Oba firemní bezdrátové přístupové body jsou vybaveny několika provozními režimy. Mohou pracovat například jako AP, Wireless Distribution System (WDS), WDS s AP a bezdrátový klient, takže je lze nakonfigurovat pro optimální fungování sítě a mohou sloužit i jako most a zároveň poskytovat přístup k síti dalším klientům.
Přístupové body D-Link AirPremier N Dual Band s PoE obsahují také pokročilé funkce, například pro vyrovnávání zátěže pro řízení objemu provozu a pro Spanning Tree protokol.


Komentáře