Privátní webový on-line server a síťové úložiště dat s cenou pod 5 tisíc Kč nabízí Umax

Zajímavou novinku z oblasti NAS serverů uvedla pod označením MBOX na trh firma Umax. Novinka je určena především uživatelům, kteří mají potřebu zálohovat a sdílet svá data na síti a zejména mít je dostupná kdykoliv a odkudkoliv na internetu.Zajímavou novinku z oblasti NAS serverů uvedla pod označením MBOX na trh firma Umax. Novinka je určena především uživatelům, kteří mají potřebu zálohovat a sdílet svá data na síti a zejména mít je dostupná kdykoliv a odkudkoliv na internetu.
MBOX s gigabitovým ethernetovým portem lze osadit dvěma 3,5” SATA disky s kapacitou až 2 TB s možností zvolit raidové pole 0 nebo 1 dle potřeby jejich zabezpečení. Instalace zařízení je přitom snadná a uživatel je provázen po celou dobu průvodcem. MBOX je vybaven dvěma USB porty pro připojení externích zařízení, tiskárny nebo Wireless adaptéru. Tlačítko One Touch Copy umožní kopírovat soubory z USB zařízení přímo na vestavěný disk.
MBOX se uplatní nejen v lokální síti, ale je navržen zejména pro sdílení dat na internetu. Jediním kliknutím si uživatel zaregistruje vlastní doménu ve tvaru xxxxx.mvix.net a použije ji pro připojování MBoxu odkudkoliv na internetu. Stačí tuto adresu napsat do internetového vyhledávače. Každý uživatel, který chce využít Mbox pro svá data, se může na MBOX sám velmi jednoduše zaregistrovat. Po autorizaci administrátorem dostává každý registrovaný uživatel svoji složku, kam může ukládat potřebná data a může povolit ostatním uživatelům jejich sdílení. Může také blogovat a posílat poznámky ostatním uživatelům MBoxu.
V několika krocích lze MBOX použít také k tvorbě vlastních webových stránek díky vestavěnému Apache serveru a předinstalovaným PHP/MySQL. Aplikace WebDisk usnadňuje práci se složkami a daty na síti.
MBOX lze využít i pro multimediální zábavu v domácí síti. Vestavěný BitTorrent klient umožní stahovat oblíbené položky z internetu. iTunes a uPnP media servery zase umožní tento multimediální obsah přehrávat v jiných zařízeních instalovaných v lokální síti ( PC, HDD playery, Xbox,..).
Doporučená cena MBoxu bez instalovaných disků je stanovena na 4 999 Kč s DPH. Verze s předinstalovanými dvěma 750GB disky je k dostání za 9 999 Kč s DPH.


Komentáře