Produkt od FaceTime skenuje šifrovanou Skype komunikaci

Společnost FaceTime Communications vyvinula zatím jediný bezpečnostní produkt na trhu, který umožňuje prohlížet šifrované textové zprávy uživatelů programu Skype.Společnost FaceTime Communications vyvinula zatím jediný bezpečnostní produkt na trhu, který umožňuje prohlížet šifrované textové zprávy uživatelů programu Skype.

Upgrade produktu Greynet Enterprise Manager (GEM) slouží k detekci škodlivých URL odkazů v šifrovaných zprávách.

Zprávy zasílané programem Skype jsou jednou z možností, jak hackeři mohou nalákat potenciální oběť k návštěvě webové stránky se škodlivým obsahem. Prostřednictvím nabouraného účtu útočník nejprve získá přístup ke kontaktům na přátele uživatele a poté jim z kompromitovaného účtu pošle link. Běžný uživatel tak na odkaz klikne spíše, než když zpráva přijde od zcela neznámého člověka.

FaceTime je jediná společnost, která získala oprávnění vyvíjet bezpečnostní software pro Skype.

Skype, který je jednou z nejpopulárnějších VoIP (Voice over Internet Protocol) aplikací, je známý svojí jednoduchostí, spolehlivostí a pohodlím. Pro firmy však představuje riziko díky možnosti komunikovat šifrovanými hlasovými i textovými kanály.

Skype neustále vyvíjí komunikační protokol pro zajištění soukromí svých uživatel, ale aplikace je zároveň skrytou hrozbou pro bezpečnostní IT oddělení zabývající se ochranou citlivých firemních informací.

Nenechte si ujít:
Přes Skype se provolalo už 100 miliard minut

Skype rozšiřuje mobilní strategie

Nové mobilní technologie zásadně změní náš život!

Nokia představuje svou vizi evoluce internetu

Video přes Skype bude ve vysoké kvalitě
Před rokem společnost FaceTime zveřejnila první produkt pro Skype - FaceTime Internet Security Edition for Skype. Produkt umožňuje nastavit oprávnění, kdo smí Skype používat.

Poslední upgrade GEM je dostupný jako doplněk produktů FaceTime's Unified Security Gateway a IM Auditor, zařízení pro zabezpečení a správu hlasové a textové komunikace.

Cena zatím nebyla zveřejněna.


Komentáře