První komerčně dostupnou platformu LTE nabízí Ericsson

Mobilní platformu M700, podle výrobce první komerčně dostupnou LTE platformu, jež nabízí rychlost datového přenosu až 100 Mb/s (downlink), repsektive 50 Mb/s (uplink) představila firma Ericsson.Mobilní platformu M700, podle výrobce první komerčně dostupnou LTE platformu, jež nabízí rychlost datového přenosu až 100 Mb/s (downlink), repsektive 50 Mb/s (uplink) představila firma Ericsson. Tyto rychlosti se vyrovnávají a v některých případech i překračují datové rychlosti pevné linky, což umožňuje kvalitnejší uživatelskou zkušenost s podporou pokročilých mobilních služeb v reálném čase, jako jsou on-line hry nebo video.
M700 je optimalizovaná z hlediska rozměrů i spotřeby energie a je porovnatelná se standardními 3G platformami, které jsou v současné době dostupné. První produkty na bázi M700 budou datová zařízení, jako jsou modemy do laptopů, karty ExpressCard a USB modemy pro notebooky, ale i další jako například modemy s malými rozměry vhodné pro spotřební elektroniku.
Velký počet rozhraní umožňuje jednoduchou integraci s ostatními platformami pro bezdrátové telefony, čímž vznikají vícerežimová zařízení. Vzorky integrovaných obvodů ASIC budou k dispozici v průběhu roku 2008 a komerční uvedení na trh se plánuje v roce 2009, pričemž produkty na bázi této platformy se očekávají v roce 2010.
M700 podporuje šířku pásma od 1,4 do 20 MHz a platforma je kompatibilní se sítěmi na celém světě. Podporuje až šest pásem včetně pásma 700 MHz.
Robert Puskaric, ředitel divize Mobilní platformy společnosti Ericsson, k tomu řekl: „Toto první uvedení na světě má podpořit nábídku služeb operátorů a poskytnout tak zákazníkům špičkový zážitek ze služeb kompletního širokopásmového přístupu kdekoliv, kdykoliv a na jakémkoliv zařízení.


Komentáře