První smartphony s Androidem od Googlu míří na trh

Společnost Google v tomto týdnu informovala o prvních smartphonech, využívající její novou platformu nazvanou Android, které se již v následujících dnech možná objeví na trhu.Společnost Google v tomto týdnu informovala o prvních smartphonech, využívající její novou platformu nazvanou Android, které se již v následujících dnech možná objeví na trhu.

Konkrétně již 23. září plánuje americký T-Mobile uvést první smartphone od společnosti HTC, který je vyvíjený pod názvem Dream (viz obrázek vlevo), ovšem samotná firma HTC jeho finální dokončení odmítla komentovat. Dalším výrobcem, který pilně pracuje na svém smartphonu s Androidem je Samsung.

Rozměry Dreamu od HTC mají být 13 x 7,5 cm, díky čemuž se bude řadit mezi ty větší přístoje a podle prvních fotografií by měl obsahovat plnohodnotnou QWERTY klávesnici, která se bude zasunovat pod displej s vysokým rozlišením. Díky tomu by měl být vhodný pro psaní e-mailů, surfování a ukládání jednodušších poznámek. Ovladač pro navigaci na internetu je pak umístěný vedle displeje.

V tomto týdnu také zástupci firmy Google předváděli v rámci Google Developer Day první ostrý běh Androidu v Evropě, i když ani v tomto případě neprosáklo na veřejnost příliš detailů. Přístroj, který Google předváděl, byl až nápadně podobný Dreamu, i když byl zakryt maskovací páskou, zakrývající jakoukoliv značku.

Součástí akce bylo také vzbudit zájem vývojářů o tvorbu softwaru pro Android, který vstupuje do již poměrně vysoce konkurenčního prostředí, v němž vládne Symbian, Microsoft a Apple. Pro tyto platformy již existuje široké spektrum aplikací a Mike Jennings, který má na starost vývoj Androidu, k tomu říká, že jediný způsob, jak tomuto množství konkurovat, je přilákat vývojáře na svoji stranu. Díky otevřenému kódu Androidu je Jennings přesvědčený, že vývoj pro něj bude atraktivnější, než je tomu například pod Windows Mobile a k tomuto účelu je již delší dobu dostupný emulátor Androidu na PC.
Nenechte si ujít:
Google rozdává miliony na podporu Androidu

Android ožil v Barceloně

HTC má nový smartphone S740 s QWERTY klávesnicí

iPhone vytlačuje z trhu konkurenční smartphony

iPhone 3G: Jak jej hodnotí analytici?

Analýza: Symbian změní mobilní svět na open source


Mike Jennings na posledním Google Devepoler Day.


Komentáře