RAD přenáší ethernetový provoz přes místní optické smyčky

Nové dva typy jednoúčelových zařízení ETX-102 a ETX-202 jsou určeny operátorům a poskytovatelům připojení a jsou to inteligentní demarkační zařízení pro přenášení ethernetového provozu přes místní smyčky založené na optickém vlákně (Ethernet over the fiber Local Loop).Nové dva typy jednoúčelových zařízení ETX-102 a ETX-202 jsou určeny operátorům a poskytovatelům připojení a jsou to inteligentní demarkační zařízení pro přenášení ethernetového provozu přes místní smyčky založené na optickém vlákně (Ethernet over the fiber Local Loop).

ETX-102 a ETX 202 se zapojují do míst, kde končí komunikační síť zákazníka. Zařízení je vlastněno operátorem, což mu dovoluje řídit síť a garantovat služby. Například je schopen garantovat připojení, řídit služby jako virtuální privátní sítě, propojení LAN sítí, přístup na internet atd.

Obě zařízení mají zcela stejný počet portů pro připojení, liší se jen výbavou. Mohou obsahovat až čtyři ethernetové porty 10/100BaseT, jeden nebo dva 10/100/1000 porty nebo místo nich 100Mb připojení k optické síti.

Obě zařízení podporují standard OAM (Operation, Administration and Management), takže zákazníci si mohou u operátora objednat nejrůznější balíčky služeb, omezovat rychlost připojení, připojování VLAN sítí a nechat si garantovat kvalitu služeb.

Navíc je přidána inteligentní vlastnost pro přenastavení směrování provozu. Pokud totiž dojde k výpadku připojení, umí zařízení buď samo, nebo na pokyn operátora přepojit na fungující spojení.


Komentáře