Rozvaděčovou pracovní stanici typu PC over IP představil Dell

Rozvaděčové rackové pracovní stanice nabízejí podle Dellu větší flexibilitu a výkon než obdobné bladové systémy.Novou rackovou pracovní stanici Precision R5400 a řešení pro vzdálený přístup FX100 s hardwarovým šifrováním a kompresí, které nijak nesnižuje samotný výkon připojených systémů, představila firma Dell.
Racková pracovní stanice Dell Precision R5400 pomáhá zákazníkům chránit jejich citlivá data tím, že jsou spolu s aplikacemi uložena na zabezpečeném centrálním místě nebo v datovém centru. Díky tomu se rovněž mohou v kancelářích, finančních a obchodních prostorech vyhnout hluku a zbytkovému teplu, které systémy generují. Oproti bladovým pracovním stanicím nabídka umožní zákazníkům větší flexibilitu při konfiguraci systému.
„Spojení rackové pracovní stanice Dell Precision R5400 se zařízením FX100 je řešením, které umožňuje zákazníkům mít svůj workstation kdekoli k dispozici, ať už sedí u pracovního stolu nebo stojí u výrobní linky,“ řekl Petr Zajíček, produktový manažer Dell Computer a dodává: „V tuto chvíli systém testují v České republice velcí výrobci automobilů a společnosti zabývající se zpracováním multimediálního obsahu.“

Možnosti vzdáleného přístupu
FX100 díky hardwarovému šifrování, kompresi a zpětné dekompresi a dešifrování umožňuje bezpečný vzdálený přístup, známý jako „PC over IP“ V praxi to znamená, že k jediné pracovní stanici R5400 se mohou připojit uživatelé kdekoli na světě jen za pomoci dostatečně rychlého internetu. Stačí, aby měli u sebe Modul FX100, ke kterému si připojí monitor, klávesnici, tiskárnu a jakékoli další periferie a přes internet mohou workstation využívat úplně stejně, jako kdyby byl přímo u nich „na stole“.
Na jediném workstationu s centralizovanými daty může tedy například pracovat 12 hodin uživatel v Čechách a dalších 12 hodin jiný uživatel například v Indii. Vzhledem k tomu, že ani kabeláž nelze nekonečně natahovat (u monitorů se pohybuje maximální vzdálenost od zdroje okolo 70 metrů), je tento systém ideální pro využití v rozlehlých komplexech, jako jsou továrny a výrobní haly.
Vzhledem k obrovskému výkonu pracovních stanic není zanedbatelné ani zbytkové teplo a hluk, který při jejich provozu vzniká. Díky novému systému mohou zákazníci umístit pracovní stanici nebo stanice na bezpečné větrané místo, kde nebudou nikoho rušit.
Charakteristiky pracovní stanice Dell Precision R5400:
· Procesory Intel Xeon se dvěma i čtyřmi jádry
· Podpora až pro dvě grafické karty PCI-e x16 OpenGL s duálními 150W sloty na základní desce
· Dodatečná podpora pro PCI a PCIx
· Jednoduchá instalace a správa, která umožňuje zákazníkům zařízení „připojit k napájení a jít“ bez nutnosti instalace záložních napájecích zdrojů a přitom využívat standardní podporou nástrojů pro správu systému


Komentáře