Rychlost internetu roste, počet útoků DDoS klesá

Podle zprávy společnosti Akamai rychlost internetového připojení po celém světě trvale roste, zatímco množství útoků typu DDoS se naopak snižuje.

Rychlost internetu roste, počet útoků DDoS klesá


V druhém čtvrtletí letošního roku došlo podle zprávy State of the Internet společnosti Akamai k několika prvenstvím.

V první řadě globální průměrná rychlost internetového připojení překonala hranici 4 Mbps. Oproti předchozímu kvartálu rychlost dokonce vzrostla o 21 % na současných 4,6 Mbps. Při pohledu na jednotlivé země je i nadále globálním lídrem Jižní Korea s průměrnou rychlostí 24,6 Mbps. Korea drží prvenství také v nejvyšším podílu obyvatel se širokopásmovým připojením - 95 %.

Nejvýrazněji rychlost internetového připojení zvýšili v Hong Kongu, kde průměr nyní činí 15,7 Mbps. Tím se tato oblast dostala před Japonsko a Švýcarsko, obě země s průměrnou rychlostí 14,9 Mbps.

USA se naproti tomu nedostaly do první pětky ani do první desítky. Globálně se Spojené státy umístily na čtrnáctém místě s průměrnou rychlostí 11,4 Mbps, což je nárůst o 8.9 % oproti prvnímu čtvrtletí 2014.

Podle analytiků není tempo zlepšování rychlosti internetového připojení nijak překvapující. Stále více domácností může využívat optické kabely nebo rychlou mobilní síť 4G. Pomalý internet v USA je pak podle analytiků způsobem malou konkurencí na tamním trhu.

Akamai ve své zprávě dále uvádí, že ve druhém čtvrtletí byly online útoky vedeny z IP adres ve 161 různých zemích. To je o 33 méně než v předchozím sledovaném období. Největší počet (43 %) útoků pochází z Číny, na druhém místě je s 15 % Indonésie a na třetí pozici USA s 13 %.

V oblasti bezpečnosti si společnost také všimla, že klesl počet útoků DDoS. Zatímco v prvním čtvrtletí bylo identifikováno 283 útoků, ve druhém jich bylo 270. Pokles tak byl zaznamenán již dvě čtvrtletí po sobě.

Úvodní foto: Fotolia


Komentáře