Samsung Galaxy S7 se vrací k čipům Qualcomm i slotu pro SD kartu

Nová vlajková loď Samsungu s označením S7 by se měla na trhu objevit začátkem příštího roku. Podle všeho bude v jejím nitru třímat rychlejší procesor Qualcomm Snapdragon 820 a k dispozici bude znovu i microSD karta.

Samsung Galaxy S7 se vrací k čipům Qualcomm i slotu pro SD kartu


Galaxy S7 by měl navíc zlevnit až o 10 procent oproti letošnímu modelu S6. Nižší cena a skokový posun vpřed, co se týče výkonu, by mohly pomoci resuscitovat prodeje Samsungu, které za poslední dva roky spadly z 32 procent na 21 procent celého trhu.

„Spoustě lidí se nelíbilo odstranění slotu pro microSD kartu v Galaxy S6, takže si myslím, že ho v nové generaci uvidíme zpět,“ uvedl analytik Moor Insights & Strategy Patrick Moorhead.

Procesor Qualcomm Snapdragon 820 by však zřejmě byl pouze na verzích telefonů prodávaných v USA a Číně. Ostatní modely budou podle některých zdrojů poháněné čipem Exynos 8890.

Podle Moorheada procesor 820 nabízí dramatické zlepšení oproti předchozím modelům telefonů Samsung a může být konečně rovnocenným oponentem pro systémy Apple A9, které konkurent korejské firmy využívá v nejnovějších telefonech iPhone.

Qualcomm představil procesor Snapdragon 820 minulý měsíc, ale spolu se Samsungem dosud oficiálně nepotvrdil, že čip bude součástí Galaxy S7. Procesor podle výrobce nabídne rychlejší stahování přes LTE, zvýšenou rychlost stahování a také zlepšený grafický výkon.

Uvnitř procesoru bude fungovat 64bitová 2,2GHz centrální jednotka Kryo. Ta získala v uznávaném benchmarkovém testu portálu Geekbench 5 423 bodů. Pro srovnání -- Apple A9 pouze 4 454 bodů.

Vyjmutí slotu pro SD kartu v Galaxy S6 bylo podle Moorheada hloupým krokem. „Zabránilo to většímu rozpuku 4K videí.“ To totiž vyžaduje obrovské množství prostoru, který SD karta o velikosti 128 GB může značně rozšířit.

Nový Galaxy S7 by mohl být oficiálně oznámený ještě před zahájením konference Mobile World Congress, která začne 21. února. Podle některých zdrojů by se nový model mohl dočkat představení již v lednu příštího roku.

Moorhead si však nemyslí, že S7 pomůže Samsungu získat svůj podíl na trhu zpět. „Potřebují spíše lépe spojovat možnosti technologie s tím, co lidé chtějí. Ohnutá obrazovka v Galaxy S6 Edge je sice pěkná, ale nevyřešila žádný uživatelský problém.“

Úvodní foto: samsung


Komentáře