Samsung konečně představil vlastního hlasového asistenta pro mobily

Nový vlajkový model smartphonů Samsung -- Galaxy S8 bude mimo jiné obsahovat inteligentního hlasového asistenta Bixby. Není ale na něj už příliš pozdě?

Samsung konečně představil vlastního hlasového asistenta pro mobily


Bixby se bude podle výrobce aktivovat speciálním tlačítkem umístěným na straně telefonu, tedy ne spouštěcím slovem, které zavedla konkurence. Postupem času pak chce Samsung Bixbyho integrovat do dalších svých zařízení, včetně televizí nebo myček.

„Es osmička“ tak bude rovnou naplněna předinstalovanými aplikacemi podporujícími Bixbyho, přičemž do jejich vývoje chce Samsung zapojit i další vývojáře, aby jejich počet co nejrychleji narůstal.

„Bixby bude náš první krok na cestě k novým způsobům ovládání telefonu,“ proklamuje Injong Rhee, výkonný víceprezident Samsungu pro software a služby.

Podle odborníků však má Samsung co dohánět, Bixby totiž přichází dva roky po Alexe od Amazonu, respektive po službě Google Assistant, které jsou však i po této době pořád prakticky v plenkách.

„Převod řeči na text funguje při použití těchto asistentů relativně dobře, tedy dokud nepřimícháte přízvuk nebo hluk v pozadí,“ komentuje Werner Goetz z Gartneru. Větším problémem podle něj pořád zůstává schopnost asistentů vyhledávat opravdu žádoucí informace.

Samsung však Bixbymu věří. Zatímco funkčnost většiny ostatních asistentů je omezená na vybrané úkoly, s Bixbym prý bude v podporovaných aplikacích uživatel moci vykonávat veškeré jejich funkce. Navíc, pokud nebude rozumět příkazu uživatele, nebude váhat vyzvat jej, ať pokyn upřesní.

A časový skluz, se kterým bude Bixby uveden na trh, ve finále může dohnat díky velikosti a záběru Samsungu, který je dle loňských statistik v současnosti největším výrobcem chytrých telefonů. Dál navíc pracuje na rozvoji platformy SmartThings, pod kterou spadá celá řada chytrého vybavení, včetně již zmiňovaných televizorů či myček.

Model S8 by měl rovněž podporovat Google Assistant, pokud ovšem bude dostupný s Androidem 7, což se ale očekává – uživatelé tak budou volit mezi Bixby a právě službou Googlu.

 

Úvodní foto: © kromkrathog - Fotolia.com


Komentáře