Samsung připravuje Wi-Fi s rychlostí až 4,6 Gb/s

Společnost Samsung Electronics podle svých slov vyvíjí vlastní 60GHz Wi-Fi technologii, která umožní přenos dat rychlostí až 4,6 Gb/s, resp. 575 MB/S, tedy pětinásobek aktuální maximální rychlosti (866 Mb/s, resp. 108 MB/s).

Samsung připravuje Wi-Fi s rychlostí až 4,6 Gb/s


Například přenos filmu o velikosti 1 GB mezi dvěma zařízeními bude trvat méně než tři sekundy a nekomprimované video s vysokým rozlišením půjde snadno streamovat z mobilních zařízení do televizoru v reálném čase a bez jakéhokoli zpoždění.

Na rozdíl od stávajících 2,4GHz a 5GHz wi-fi technologií udržuje 60GHz Wi-Fi technologie se standardem 802.11ad, kterou vyvinula společnost Samsung, maximální rychlost tím, že eliminuje mezikanálovou interferenci, bez ohledu na počet zařízení na stejné síti. Odstraňuje tak rozdíl mezi teoretickými a skutečnými rychlostmi a v porovnání s 2,4GHz a 5GHz Wi-Fi technologií vykazuje více než 10krát vyšší reálnou rychlost.

Až do teď existovaly značné problémy s komerčním přijetím 60GHz Wi-Fi technologie, protože milimetrové vlny, které se šíří v přímém směru, mají slabou schopnost průniku a jsou náchylné
k vybočení, což má za následek špatný signál a omezený přenos dat.

Díky využití okrouhlého tvaru milimetrových vln, vysoce výkonným moderním technologiím a díky vývoji antény s širokým pokrytím, která paprsek vysílá, je Samsung prý schopen vyšší kvality v podobě komerčně použitelné 60GHz Wi-Fi technologie.

Samsung navíc zvyšuje celkovou kvalitu signálu tím, že vyvíjí celosvětově první mikrotechnologii ovládající vysílající paprsek, která v případě jakýchkoliv změn v komunikačním prostředí optimalizuje komunikační modul za méně než 1/3000 sekundy.

Stejně jako v případě 2,4GHz a 5GHz spektra je 60GHz vlnové spektrum nelicencovaným pásmem po celém světě. Jeho komercializace se očekává již v příštím roce.

Samsung podle svých slov plánuje použít tuto novou technologii pro širokou škálu produktů, včetně telekomunikačních, audiovizuálních a zdravotnických zařízení. Tato technologie bude také součástí vývoje důležitého pro Internet věcí.

 

Úvodní foto: © AKS - Fotolia.com


Komentáře