Schválena bezpečnější a úspornější varianta Bluetooth

Skupina Bluetooth Special Interest Group (SIG), která je zodpovědná za standardy týkající se technologie Bluetooth, schválila novou variantu této bezdrátové techniky, která by se měla objevit v koncových produktech ještě v průběhu tohoto roku.Skupina Bluetooth Special Interest Group (SIG), která je zodpovědná za standardy týkající se technologie Bluetooth, schválila novou variantu této bezdrátové techniky, která by se měla objevit v koncových produktech ještě v průběhu tohoto roku.
Jedná se o Bluetooth 2.1+ EDR (Enhanced Data Rate), a podle vedení skupiny je oproti svým předchůdcům především mnohem lépe zabezpečena, je pro uživatele snadněji použitelná (třeba propojení dvou zařízení by prý mělo probíhat už během několika sekund, a to díky nové technologii Near Field Communication) a také úspornější. Například v bateriových Bluetooth zařízeních, jako jsou třeba myši nebo klávesnice, vzroste výdrž napájecích článku až pětinásobně.
V současnosti je ve světě nainstalována více než miliarda zařízení s Bluetooth, přičemž každý týden se prodá okolo 13 milionů takto koncipovaných produktů.


Komentáře