Síťová kamera pro vlaky a autobusy

Kamera Axis 209FD-R je speciálně navržena pro mobilní použití. Její kryt je odolný proti otřesům, vlhkosti a prachu a zároveň má malé rozměry a spoustu možností instalace.Kamera Axis 209FD-R je speciálně navržena pro mobilní použití. Její kryt je odolný proti otřesům, vlhkosti a prachu a zároveň má malé rozměry a spoustu možností instalace.

Švédská společnost Axis Communications se specializuje na vývoj a výrobu síťových řešení, především kamer a tiskových serverů. Axis 209FD-R je pak první kamerou navrženou pro použití ve specifických podmínkách dopravních prostředků, kde je o ně stále větší zájem. Mezi její nejdůležitější vlastnosti patří malé rozměry (poloměr zhruba 10 cm a výška max. 4 cm), odolnost proti prachu, vlhkosti a otřesům a důležitý je také odolný kryt vybavený alarmem, který pozná, jestli se někdo snaží s kamerou zahýbat, zakrýt ji nebo dokonce prý i jen postříkat sprejem. A protože 209FD o hmotnosti pouhých 180 g pracuje při teplotách 0 - 50 °C a vlhkosti 20 - 100 % musí mít i vestavěné topení, které zabrání zamlžení čoček či namrznutí krytu.

K přednostem kamery má patřit i snadná a rychlá instalace, výhodou je i napájení typu Power-over-Ethernet, takže stačí k Axis 209FD-R přivést pouze jeden kabel. Od toho se odvíjí i variabilní instalace – lze jí nainstalovat jak na strop, tak na boční panely, nakloněný povrch lze navíc kompenzovat horizontálním a vertikálním seřízením kamery nebo naklopením a otočením čočky.

A technické parametry? Je tu progresivní skenování, horizontální úhel záběru 66°, maximální rozlišení obrazu 640 x 480 pixelů při 30 snímcích za sekundu. Na výstupu najdete dva formáty: Motion JPEG a MPEG-4, nechybí ani detekce pohybu a omezení přístupu na několika úrovní uživatelského oprávnění, filtrování IP adres a také šifrování pomocí HTTPS.


Komentáře