SkyDrive od Microsoftu: 5 GB prostoru pro každého

Společnost Microsoft nově zpřístupnila službu Windows Live SkyDrive ve 24 nových zemích, včetně České republiky. Čeští uživatelé tak podle slov Microsotu nyní získávají možnost zdarma, bezpečně a pohodlně ukládat na webu svá data až do objemu 5 GB, ke kterým mají neustálý přístup odkudkoliv.Společnost Microsoft nově zpřístupnila službu Windows Live SkyDrive ve 24 nových zemích, včetně České republiky. Čeští uživatelé tak podle slov Microsotu nyní získávají možnost zdarma, bezpečně a pohodlně ukládat na webu svá data až do objemu 5 GB, ke kterým mají neustálý přístup odkudkoliv.

Stejnou volnost získávají i při sdílení souborů a informací se svými přáteli či kolegy. Jedinou podmínkou je přístup k počítači s připojením na internet.

SkyDrive je služba pro online ukládání a sdílení dat, nabízená v rámci rodiny produktů Windows Live. V případě sdílení dat mohou uživatelé nastavit různým lidem různou úroveň přístupu, včetně možnosti přidávat a měnit uložené soubory nebo naopak zpřístupnit soubory pouze k nahlédnutí. SkyDrive tak nabízí tři úrovně uchování a zpřístupnění dat: Osobní, Sdílenou a Veřejnou. Informace v osobní složce chrání uživatelské jméno a heslo. Soubory ve sdílené složce jsou přístupné oprávněným uživatelům prostřednictvím Windows Live ID. Soubory ve veřejné složce si pak může prohlížet kdokoliv.

Co se týká Windows Live, jsou to služby a aplikace zaměřené na uživatele počítačů a internetu, které jsou navzájem propojeny jedním účtem a heslem (Windows Live ID). Tyto služby spolu navíc navzájem úzce spolupracují, a to včetně nově uvedené služby SkyDrive. Jednoduchým způsobem je tak například možné sdílet fotografie, dokumenty či jiné soubory s rodinou, kolegy a přáteli uloženými v kontaktním adresáři služeb Windows Live Hotmail a Windows Live Messenger. Sdílené složky je dále možné začlenit do stránek služby Windows Live Spaces.

Rovněž nedávno představené speciální e-mailové adresy, které mohou uživatelé získat na stránce www.coolhotmail.cz, slouží jako Windows Live ID a jsou tedy plně propojeny se službou Windows Live SkyDrive. Uživatelé takovýchto e-mailových účtů tak mohou možnosti služby SkyDrive začít využívat okamžitě bez nutnosti další registrace. E-mailová schránka služby Windows Live Hotmail, případně její hostovaná verze (např. www.coolhotmail.cz nebo http://domains.live.com), umožňuje uživatelům přecházet mezi jednotlivými službami bez nutnosti opakovaně zadávat přihlašovací jméno a heslo.

Více informací o službě Windows Live SkyDrive najdete na http://skydrive.live.com.
Nenechte si ujít:
Microsoft nabízí originální domény pro e-mailové schránky

Služby Windows Live vstoupily na český trh

SP3 pro Windows XP může vést k nekonečným rebootům

SP3 pro Windows XP a nekonečné restarty – opravná utilita nyní ke stažení

Microsoft přidává na tempu v oblasti služeb na internetu

Microsoft vyvíjí od základů nový operační systém


Komentáře