Skype bude integrován do mobilů Nokia

Společnost Nokia na probíhajícím World Mobile Congressu oznámila, že se dohodla se společností Skype na integraci jejího stejnojmenného komunikačního softwaru do svých multimediálních přístrojů série N s OS Symbian.


Skype by měl být úzce integrován do celého systému telefonu a sladěný s dalšími funkcemi přístroje, což znamená další krok ke konvergenci hlasových služeb a někteří komentátoři označují tento krok za přelomový bod, který umožní bezplatné internetové volání z klasických telefonů (samozřejmě v případě, že máte zaplacen neomezený datový tarif). Naopak operátoři se k rozšíření Skype v mobilních telefonech staví ne příliš nadšeně, protože jim tím mohou klesnout zisky z hlasových služeb a vzrůst nároky na datové přenosy v rámci jejich sítě.

Nokia také na World Mobile Congressu prezentovala mimo jiné svůj dosud nejtenčí smartphone E55, dále nástupce komunikátorů řady 9000 s označením E75 nebo například model 6710 Navigator.

Dále uzavřela dohodu spolupráci s firmou Qualcomm, s níž dříve vedla řadu patentových sporů, a nyní hodlají společně vyvíjet přístroje s vysokorychlostním přenosem dat postaveném na standardu UMTS a v neposlední řadě spolu s Adobe také oznámila založení fondu Open Screen Project, který má pomáhat vývojářům vytvářet aplikace a služby založené na platformě Adobe Flash pro mobilní zařízení a spotřební elektroniku. K projektu se nově přidala i společnost Palm.Komentáře