Skype bude mít automatického tlumočníka

Generální ředitel Microsoftu Satya Nadela oznámil, že společnost koncem tohoto roku spustí testovací verzi překladače řeči v reálném čase.

Skype bude mít automatického tlumočníka


Tato služba nese název Skype Translator a společnost chce s její pomocí posílit svou pozici ve vysoce konkurenčním prostředí služeb poskytujících telefonní hovory.

Podle vyjádření Microsoftu v současnosti Skype používá 300 milionů lidi alespoň jednou měsíčně. „Díky překladači budete mít jistotu, že můžete komunikovat opravdu s kýmkoliv. Jazyková bariéra už nadále nebude překážkou,“ řekl Nadela.

Společnost zatím neprozradila, zda tato služba bude dostupná zdarma, nebo pouze za poplatek.

Microsoft tuto technologii poprvé předvedl téměř před dvěma lety během konferenci v Číně. Tou dobou společnost také vydala článek, v němž zmínila, že tým výzkumníků z Microsoft Research ve spolupráci s Torontskou univerzitou udělali významný pokrok ve snížení chyb při rozeznávání hlasu, a to pomocí techniky Deep Neural Networks. Podle Gurdeepa Palla, viceprezidenta Skypu, za vývojem poslední funkce stojí „desetiletí práce“.

„Do technologií rozpoznávání hlasu, automatického překladu a strojového učení jsme investovali více než deset let času. Nyní se tyto technologie stávají důležitou součástí dnešní éry osobních počítačů,“ poznamenal.

Microsoft koupil Skype v květnu 2011 za 8,1 miliardy dolarů, poslední dobou však tato služba čelí konkurenci například v podobně Google Hangouts, Apple Facetime, Viberu a dalších.

Manoj Menon, výkonný ředitel konzultantské firmy Frost & Sullivan, si myslí, že nová funkce bude mít široké uplatnění v sektoru vzdělávání a turismu. Dodal také, že by Microsoft mohl pomocí této funkce integrovat Skype se sociální sítí Yammer.

Microsoft koupil Yammer, sociální síť pro firmy, za 1,2 miliardy dolarů v roce 2012. „Schopnost integrace těchto služeb zvýší jejich hodnotu, funkce překladu v reálném čase je v tomto směru úžasným krokem vpřed.“

Skype se však uživatele snaží nalákat i dalšími zajímavými funkcemi, minulý rok například potvrdil, že vyvíjí technologii 3D videohovorů, která však zatím není v dohledu.

 

Úvodní foto: © queidea - Fotolia.com


Komentáře