Skype bude překlady audio hovorů v reálném čase podporovat již v létě

Během léta vydá společnost Microsoft aplikaci Skype pro operační systém Windows, do níž bude zabudována její překladatelská služba Skype Translator.

Skype bude překlady audio hovorů v reálném čase podporovat již v létě


Jak uvedl na oficiálním blogu Yasmin Khan z marketingového týmu Skypu, aplikace by měla být vydána do konce tohoto léta. Betaverze Skype Translator je od minulého měsíce dostupná pro všechny uživatele Windows 8.1 a Windows 10 Technical Preview, avšak k jejímu testování je třeba si stáhnout speciální aplikaci. Skype Translator tedy není v současné době integrován do oficiální aplikace Skypu. Microsoft zatím neoznámil, kdy bude dostupná finální verze Skype Translatoru.

V současné době Skype Translator zvládá překlady audio hovorů z a do čtyřech jazyků – podporována je angličtina, španělština, italština a čínština. U IM zpráv pak Skype podporuje padesát světových jazyků. Jak uvedl Khan, Microsoft si dal za cíl, aby Skype Translator uměl v reálném čase překládat téměř tři desítky mluvených jazyků, avšak bude je přidávat postupně, jakmile „budou splňovat určitý standard kvality“.

Aplikaci Skype Tranlator pro Windows 8.1 a Windows 10 si můžete stáhnout z Microsoft Store.

I když standardní aplikace Skypu odporuje operační systémy Windows XP, Vista, 7, 8 a 8.1, Khan neuvedl, zda bude překladatelská funkce nakonec dostupná pro všechny tyto operační systémy, či pouze Windows 8.1/10.

Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře