Skype již i v mobilních telefonech!

Společnost Skype udělala další krok jako pokračování nedávných činností s cílem rozšířit hovory uskutečňované pomocí služby Skype pro širokou škálu nových mobilních a bezdrátových zařízení – snahou je sloučit software pro komunikaci přes internet a mobilní telefony.Společnost Skype udělala další krok jako pokračování nedávných činností s cílem rozšířit hovory uskutečňované pomocí služby Skype pro širokou škálu nových mobilních a bezdrátových zařízení – snahou je sloučit software pro komunikaci přes internet a mobilní telefony.

V tomto týdnu společnost vydala beta verzi softwaru „Skype for your mobile“, což je mobilní „odlehčený“ klient, který funguje zhruba na 50 nejoblíbenějších modelech mobilních telefonů vybavených platformou Java od značek Motorola, Nokia, Samsung a Sony Ericsson.

Do plné funkční výbavy aplikace Skype for your mobile beta patří dobře známé a snadno ovladatelné uživatelské rozhraní, chat, chat ve skupinách, přítomnost (presence – možnost vidět, zda jsou vaše kontakty online) a možnost volat v rámci sítě Skype nebo pomocí služby SkypeOut. Jako volitelnou funkci mohou všichni uživatelé rovněž přijímat hovory od jiných uživatelů Skype nebo pomocí služby SkypeIn.*

Aplikace Skype for your mobile je k dispozici po celém světě s omezenou funkční výbavou, která obsahuje kontakty, přítomnost (presence), chat, skupinový chat, nastavení účtů a přijímání hovorů v rámci sítě Skype i pomocí SkypeIn*. Úplná funkční výbava, tj. s možností volání z mobilního telefonu účastníkům Skype a pomocí služby SkypeOut, je pro začátek podporována v osmi zemích: Brazílii (Rio de Janeiro), Dánsku, Estonsku, Finsku, Hong Kongu, Polsku, Švédsku a v UK.

Ve verzi beta vstupuje Skype for your mobile do stádia veřejného testování, jež společnosti Skype pomůže vyhodnotit odezvu od uživatelů, kteří jsou fanoušky nových technologií a jejichž zpětná vazba pomůže funkce tohoto produktu odladit.
Nenechte si ujít:
Skype zavádí neomezené volání na pevné linky

Nokia představila nové mobilní telefony i minipočítače

Skype rozšiřuje mobilní strategie

Nové mobilní technologie zásadně změní náš život!

Nokia představuje svou vizi evoluce internetu

T-Mobile rozšiřuje nabídku datových služeb

Video přes Skype bude ve vysoké kvalitě


Očekává se, že tato fáze potrvá několik měsíců, a poté bude vydána první veřejná verze této aplikace, jež bude k dispozici pro milióny majitelů mobilních telefonů na celém světě.

Způsoby, jak získat beta verzi softwaru Skype for your mobile, jsou dva: buď si ji můžete stáhnout přímo do mobilního telefonu, který je pro takovou možnost připraven, nebo je možné si ji nejprve stáhnout do počítače a následně přenést do telefonu. Návod s pokyny můžete najít na adrese www.skype.com/go/mobiledownload. Na této webové stránce je rovněž uveden seznam aktuálně podporovaných mobilních telefonů a seznam zemí, kde je možné využívat úplnou funkční výbavu. Další telefony a země budou do seznamu přidávány postupem času.

* Od společnosti Skype vám za hovory nebo chatování s jinými uživateli služby Skype nebudou účtovány žádné poplatky. Skype bude účtovat obvyklé sazby za SkypeOut, když budete volat přátelům, kteří na Skypu nejsou, nebo za přijímání hovorů na váš mobilní telefon od jiných uživatelů sítě Skype nebo přes službu SkypeIn. Při volání v rámci sítě Skype nebo přes službu SkypeOut z vašeho mobilního telefonu využíváte mobilní hlasové a datové sítě, váš mobilní operátor vám bude účtovat za přenesená data a provolané mobilní místní minuty. Pro používání aplikace Skype for your mobile vám velmi doporučujeme objednat si datový tarif bez omezení objemu přenášených dat. Přihlašování do sítě Skype, stahování vašich kontaktů, aktualizace jejich přítomnosti a posílání a příjem okamžitých zpráv probíhá přes mobilní datovou síť – takže čím déle budete přihlášeni, čím více kontaktů máte nebo čím více si píšete s jiným uživatelem Skype, tím větší objem dat bude přes mobilní datovou síť přenášen v rámci vašeho datového tarifu. Aby aplikace Skype for your mobile mohla zůstat odlehčená, pracuje přes standardní mobilní hlasové sítě až k první a/nebo poslední větvi hovorů přes Skype, SkypeOut a SkypeIn – a přes Internet se přenáší vše ostatní.

 Komentáře