Skype rozšiřuje mobilní strategie

Společnost Skype na mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky CES 2008 v Las Vegas představila další rozměr volnosti pro hlasové i video hovory, které nyní mohou být mobilní díky oznámené podpoře ze strany široké škály nových bezdrátových zařízení a doplňků. Výsledkem je poskytování nové služby mobilní Skype pro spotřebitele a uživatele v rámci malých firem bez ohledu na to, kde se právě budou nacházet.Společnost Skype na mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky CES 2008 v Las Vegas představila další rozměr volnosti pro hlasové i video hovory, které nyní mohou být mobilní díky oznámené podpoře ze strany široké škály nových bezdrátových zařízení a doplňků. Výsledkem je poskytování nové služby mobilní Skype pro spotřebitele a uživatele v rámci malých firem bez ohledu na to, kde se právě budou nacházet.

Používání Internetu se rychle rozšiřuje i mimo oblast počítačů v domácnostech či kancelářích a svět, který je stále více protkaný bezdrátovými přístupovými sítěmi, dává hovorům přes Skype volnost a možnost využívat je na cestách téměř všude, říká Gareth O’Loughlin, generální ředitel divize mobilních a hardwarových zařízení společnosti Skype. Na veletrhu CES budou na trhy uvedena nová zařízení s podporou Skype a díky nim budou nyní milióny lidí na celém světě moci zapomenout na telefonování u stolu – mohou si Skype strčit do kapsy a vzít si vše co se Skypem souvisí s sebou kamkoli.

Společnost Skype pracovala na tom, aby dokázala přenést funkce služby Skype do stále většího počtu mobilních produktů, jež pro přístup na Internet používají celou řadu různých typů bezdrátových připojení. Znamená to nabídku mobilní podpory pro bezplatné posílání okamžitých zpráv přes Skype i hlasových hovorů mezi 246 milióny registrovaných uživatelů Skype, jakož i placené funkce, například SkypeOut (levné volání ze Skype na pevné linky nebo mobilní telefony kdekoli na světě) a SkypeIn (osobní a přenosné Skype číslo, na které vám lidé mohou volat, ať jste kdekoli na světě).

Mezi nová bezdrátová zařízení a doplňky s podporou pro mobilní Skype, které se představí na mezinárodním veletrhu CES 2008, patří například:
  • 3 Skypephone – Skype a mobilní operátor 3 společně představily nový cenově dostupný mobilní telefon pro 3G sítě určený pro masové použití, který umožňuje volat zdarma mezi uživateli služby Skype a posílat okamžité zprávy přímo z telefonu ostatním na Skypu kdekoli na světě.
  • Freetalk Wireless Stereo Headset – Tato nová bezdrátová stereo náhlavní sada využívající novou technologii AvneraAudio poskytuje zvuk v CD kvalitě a volnost kdykoli volat přes Skype a mít přitom volné ruce. Nabízí vynikající dosah (až 20 metrů) oproti technologiím jako například Bluetooth, takže můžete volně odejít od stolu a volat nebo přijímat Skype hovory a pohybovat se přitom po celém domě nebo kanceláři.
  • MID (Mobile Internet Devices) s procesory Intel – Mobilní uživatelé budou moci pomocí služby Skype na cestách uskutečňovat hovory, posílat okamžité zprávy (IM) a současně naplno využívat podobný výkon jako u PC, který umožňují úsporné procesory a chipsety společnosti Intel. Tato nová kategorie zařízení s komunikačními protokoly WiMAX a WiFi umožní v místech, kde jsou k dispozici otevřené bezdrátové sítě, telefonovat zdarma mezi uživateli služby Skype.
  • Nokia N810 Internet Tablet – Nokia N810 Internet Tablet je štíhlé zařízení, které se vejde do kapsy, podporuje WiFi a má vysouvací klávesnici, díky němuž uživatelé Skype nemusejí zůstat přikovaní k pracovnímu stolu a mohou volat mezi uživateli Skype nebo pomocí služby SkypeOut kdekoli je k dispozici WiFi připojení.
  • mylo Communicator – Osobní komunikátor mylo COM-2 společnosti Sony se dodává s předinstalovaným softwarem Skype, takže uživatelé mohou zdarma volat nebo posílat okamžité zprávy jiným uživatelům služby Skype na celém světě přes otevřené WiFi sítě.
  • PSP (PlayStationPortable) přenosná herní konzole (řada PSP-2000) – Po jednoduchém updatu systémového softwaru, jehož vydání je plánováno na konec ledna, budou majitelé PSP na celém světě moci zdarma volat jiným uživatelům služby Skype, vidět, kteří z jejich přátel jsou on-line a připraveni k hovoru, a – po zakoupení Skype kreditu – levně volat pomocí služby SkypeOut a přijímat hovory přes SkypeIn.
Nenechte si ujít:
Nové mobilní technologie zásadně změní náš život!

T-Mobile rozšiřuje nabídku datových služeb

Horké novinky u U:fona, aneb co se mění s novým rokem?

Video přes Skype bude ve vysoké kvalitě

MySpace volá se Skype


Komentáře